17 maja 2024
Rodzina

Paryż szykuje się do legalizacji „eutanazji” osób, które nie mogą wyrazić sprzeciwu

Koalicja Zapobiegania Eutanazji (Euthanasia Prevention Coalition – EPC) ostrzega, że władze w Paryżu badają możliwość zmiany prawa tak, by „eutanazja” była dokonywana wobec osób, które nie są w stanie wyrazić sprzeciwu. Byłoby to więc wprost morderstwo, ale formalnie nazywane „eutanazją”.

O ostrzeżeniach EPC poinformował portal „LifeSite News”. 14 sierpnia w wywiadzie dla radia France Info Agnes Firmin Le Bodo, minister od zawodów związanych ze zdrowiem powiedziała, że „wszystkie możliwości są otwarte”, jeśli chodzi o poszerzenie prawa do tzw. eutanazji. Rząd w Paryżu bowiem pracuje nad nową ustawą dotyczącą „wspomaganego samobójstwa”.

Projekt ma zostać przedstawiony prezydentowi Emmanuelowi Macronowi pod koniec lata. Co ciekawe, sama Le Bodo nie używa słów „eutanazja” ani „wspomagane samobójstwo”.

Minister wskazała kryteria do uśmiercenia, jakie mają się pojawić w projekcie. Pierwsze ustalenie to prognoza dla danej osoby. Musi zostać rozpatrzona w ciągu 6-12 miesięcy.

Dalej wskazuje, że pacjent musi być pełnoletni, zaś cierpienia pacjenta muszą być „oporne”. Oznacza to, że opieka nie może przynieść pacjentowi ulgi.

Następnie zaś przyznała, że rząd rozważa „kilka możliwości” dla „osób, które nie mogłyby wyrazić fizycznie” prośby o uśmiercenie.

lifesitenews.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Hilary Clark/acques Paquier/CC BY 2.0/Flickr (kolaż Kr)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net