Peru: Stop ideologii gender w szkołach

pixabay

Stowarzyszenie rodziców w Peru zablokowało jedną ze zmian tamtejszego rządu. Chodzi o deprawacje dzieci przez grupę LBGT.

Obawy stowarzyszenia „Aktywni rodzice” przyniosło owoce. Sąd Najwyższy w Limie zdecydował o anulowaniu części programu edukacyjnego. M.in. był tam punkt o tym, że płeć jest konstruktem psychologicznym nie zaś biologicznym.

Sąd zdecydował, że fragment „chociaż to, co uznajemy za kobiece lub męskie opiera się na różnicach biologicznych, to pojęcia te konstruujemy w dużej mierze w codziennych relacjach między ludzkich” zostanie usunięty.

Według sądu proponowany przez ministerstwo zapis stoi w sprzeczności z prawem, ponieważ kierunki edukacji powinny być ustalane w drodze konsultacji społecznych. Wśród protestujących było m.in. stowarzyszenie „Aktywni rodzice”.

Sąd zwrócił również uwagę minister edukacji, aby w przyszłości  wypracowała „demokratyczny, dyskursywny, transparenty i efektywny mechanizm”, który pozwoli rodzicom i całemu społeczeństwu „brać udział w formułowaniu polityki edukacyjnej państwa”.

– Wygraliśmy! Możemy cieszyć się z prawa o decydowaniu w sprawie edukacji naszych dzieci – napisało stowarzyszenie na Twitterze.

Cała sprawa zaczęła się w 2016 roku, kiedy to minister ogłosił nowy plan edukacji, oparty na pseudonaukowych wnioskach proponowanych przez gender studies. Pomimo protestów rodziców minister była nieugięta.

Szefowa edukacji zapowiadała wcześniej, że jeśli sąd opowie się przeciwko jej programowi, złoży apelację. Do dnia dzisiejszego nic nie wpłynęło.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.