Pigułki aborcyjne dostępne będą dla nieletnich dziewczynek

– Włoska Agencja Leków zdecydowała, że nawet nieletnie dziewczęta będą miały swobodny dostęp do tzw. pigułki „dzień po”. Dotąd wymagana była recepta. Teraz tabletka będzie ogólnie dostępna w aptekach – informuje Radio Watykańskie.

Nicola Magrini, dyrektor generalny Włoskiej Agencji Leków przekonuje, że EllaOne jest „etycznym narzędziem kryzysowej antykoncepcji, której nie można stosować jednak regularnie”. Dlatego przekonuje, że potrzebna jest „decyzja o zniesieniu obowiązku posiadania recepty przez nieletnich, by w sytuacji kryzysu był do niej łatwiejszy dostęp”.

We Włoszech wybuchł skandal. Nieletni bowiem będą mogli przyjść „z ulicy” i kupić pigułki do zamordowania nienarodzonego dziecka, ale nie wolno im kupować alkoholu i papierosów.

– Jest to bardzo powierzchowna decyzja, prowadząca do jeszcze większej banalizacji aborcji – stwierdziła wiceprzewodnicząca Włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych Emma Ciccarelli.

– Jest to decyzja bardzo niepokojąca, ponieważ zostawia bez wsparcia 13-, 14-letnie dziewczyny. Nikt nie przejmuje się ich zdrowiem ani motywacjami jakie prowadzą je do podjęcia takiej, a nie innej decyzji – podkreśliła.

– Dziewczęta są pozostawione same sobie, a aborcja jest coraz bardziej banalizowana. Pamiętajmy, że takie leki przyjmuje się najczęściej z powodu lęku i niepewności, w sytuacji ogromnego stresu, towarzyszą temu ogromne emocje wynikające z obaw co do przyszłości. Wcześniej przynajmniej taką dziewczynę badał lekarz, który z nią też rozmawiał przed wypisaniem recepty. Teraz cała odpowiedzialność spada na nieletnią. To jest nie do przyjęcia – podsumowała.

To kolejny krok rządu włoskiego w kierunku zwiększenia mordowania nienarodzonych dzieci. Dwa miesiące temu ułatwiono dostęp do pigułki RU-486. Zniesiono obowiązek hospitalizacji kobiety oraz wydłużono o dwa tygodnie możliwość zamordowania dziecka metodą farmakologiczną. Wcześniej maksymalny okres wynosił siedem tygodni.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.