PiS poparł żądania czarnego protestu

W dzisiejszym głosowaniu posłowie odrzucili projekt „Stop aborcji”, który zakładał pełną ochronę życia ludzkiego oraz zapewniał kompleksową opiekę kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Mimo przedwyborczych deklaracji oraz posiadania większości w Sejmie, PiS postanowił stanąć w jednym szeregu z posłami Nowoczesnej oraz skrajnej lewicy z Razem. Nie chciano także wpuścić kobiet do Sejmu.

foto: facebook.com/FundacjaPro
foto: facebook.com/FundacjaPro

Za odrzuceniem obywatelskiego projektu podpisanego przez prawie pół miliona obywateli zagłosowało 352 posłów, 58 było przeciw, zaś 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwko woli narodu zagłosowali m.in.: Jarosław Gowin, Patryk Jaki, Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Beata Kempa, Antoni Macierewicz, Beata Mazurek, Krystyna Pawłowicz, Jan Szyszko, Witold Waszczykowski, Zbigniew Ziobro, Paweł Kukiz, Marek Jakubiak, Piotr Liroy-Marzec oraz Kornel Morawiecki. Przeciwko odrzuceniu projektu zagłosowali m.in.: Robert Winnicki, Rzymkowski Tomasz i Jacek Wilk. TUTAJ pełna lista jak głosowali posłowie.

Podczas pytań poprzedzających głosowanie poseł Robert Winnicki złożył wniosek o odroczenie obrad sejmu z powodu rażących nieprawidłowości proceduralnych. Narodowiec stwierdził, że czytanie było niepoprawne i zaapelował o głosowanie w obronie życia. Wniosek został odrzucony.

Krystyna Pawłowicz twierdziła, że to episkopat upoważnił PiS do odrzucenia projektu ratującego życie. Wczoraj rzeczywiście episkopat podkreślił, że jest przeciwny karaniu kobiet. W stanowisku biskupów nie było jednak mowy o konieczności odrzucenia całości projektu, nie było w nim też żadnych upoważnień dla posłów PiS.

Co ciekawe, na głosowanie nie chciano wpuścić przedstawicieli wnioskodawców projektu obywatelskiego.

Pojawiają się głosy, że elektorat, który zagłosował na PiS właśnie ze względu na jasne deklaracje w sprawie obrony życia, ostatecznie odwróci się od rządzącej partii socjalistycznej. „Grasz w kulki p.Pawłowicz,jesteście już niewiarygodni,litość bierze na waszą obłudę ,a sprawiedliwość Boża odda wam zapłatę za perfidię,to coś więcej niż hipokryzja,to zdrada prawa do życia” [pisownia oryg. – red.] – pisze pani Mirosława na jednej z dużych grup na Facebooku zrzeszającej obrońców życia. „odrzucajac projekt obywatelski majacy na celu ratowanie dzieci nienarodzonych, pokazali, ze bardziej interesuja ich gierki polityczne, niz obrona zycia ludzkiego. Wstyd mi dzisiaj za rzadzacych” [pisownia oryg.] – pisze pani Beata. „PIS odrzucając projekt ustawy o ochronie życia stracił rację swego istnienia. Stał się partią niepotrzebną” – napisał Marian Piłka.

– Samo jej zwołanie [komisji – red.] obciążone były istotnymi wadami formalnymi, nastąpiło z naruszeniem regulaminu Sejmu. Skutkiem tego naruszenia było chociażby to, że pani Joanna Banasiuk, przedstawiciel komitetu inicjatywy „Stop aborcji”, nie mogła dotrzeć na czas. Podobnie również inni eksperci, którzy mogliby zostać przez nas powołani – mówi mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes zarządu Instytutu Ordo Iuris.

– Nie porzucimy tej sprawy i nie będziemy biernie przyglądać się mordowaniu dzieci w polskich szpitalach –zapowiada Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia. – Nie sądzę, by Jarosław Kaczyński się czegoś przestraszył. To przecież doświadczony, odważny polityk, który potrafi zarządzać kryzysami. Sądzę, że on po prostu szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować – podsumował.

Jas/Pch24.pl, Facebook, Twitter, sejm.gov.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net