Polacy popierają akcję „W obronie sumienia”

YouTube

Aż 60 tys. osób podpisało się pod petycją w obronie prof. Chazana i innych lekarzy, którzy chcą leczyć – nie mordować. Akcja „W obronie sumienia” ruszyła po tym, gdy zaczęto prześladować znanego ginekologa za to, że przestrzegał przysięgi Hipokratesa i nie chciał uśmiercić nienarodzonego dziecka.

– Celem takich działań nie jest próba wywierania wpływu na niezawisły Sąd Lekarski, ale pokazanie skali wsparcia dla postawy profesora ze strony jego pacjentów i obywateli, którzy chcą wysokiej klasy specjalistów z „wysokiej klasy” moralnością – tłumaczą autorzy petycji. – Ufamy, że Naczelna Izba Lekarska będzie bronić dobrych lekarzy – nie w sposób nadzwyczajny, ale ten podstawowy, polegający na umożliwieniu im spokojnej pracy i rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków – czytamy na stronie Centrum Życia i Rodziny.

Jak zauważają autorzy petycji, prof. Chazan przypomniał środowisku o wartościach etycznych i o tym, że najważniejsze dla lekarza powinno być życie ludzkie. – Takiej właśnie postawy oczekujemy od profesjonalistów, którym powierzamy nasze życie i zdrowie, ufni w ich wiedzę, wierność zasadom etycznym, niezależność od nacisków społecznych, finansowych i administracyjnych – czytamy na stronie.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net