Policja rozbiła manifestację pro-life

foto: twitter.com/RobertWinnicki
foto: twitter.com/RobertWinnicki

Podczas legalnej manifestacji w Gdyni policja zażądała od działaczy Fundacji Pro – Prawo do Życia, aby złożyli jeden z bannerów ukazujących brutalność tzw. aborcji. Funkcjonariusz twierdził, że plakat „komuś przeszkadza”. Przedstawiciele fundacji mieli zgodę na organizację pikiety.

Podczas zgromadzenia do przedstawicieli Fundacji i jej sympatyków zgromadzonych na gdyńskiej ulicy podszedł funkcjonariusz, który domagał się zwinięcia bannera. Choć cała manifestacja była legalna, policji to nie przekonało. Jak wyjaśniają uczestnicy pikiety, która miała miejsce w tym tygodniu, władze miasta wydały zgodę na pikietę, co potwierdzone zostało przez odpowiednie czynności w sieci i opublikowane w internetowym biuletynie UM. Policjantowi nie spodobały się jedynie zdjęcia, które obrońcy życia mieli ze sobą. Twierdził, że „komuś przeszkadzają i kogoś rażą”.

Według Fundacji Pro to nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. Sprawę przedstawiła również podczas posiedzenia Sejmu posłanka ruchu Kukiza, Anna Maria Siarkowska, odnosząca się do kwestii nieprzestrzegania prawa przez funkcjonariuszy. – Przykładem są szykany względem działaczy pro-life, nękanie działaczy pro-life, które miało ostatnio miejsce zarówno w Poznaniu, Krakowie, jak i rozbijanie legalnie zgłoszonych manifestacji właśnie przez policjantów w Katowicach i dwukrotnie w Gdyni. Czy rzeczywiście rolą policji jest cenzurowanie debaty publicznej? – pytała retorycznie posłanka.

Wkrótce potem do Fundacji zgłosił się rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Gdyni, nadkomisarz Michał Rusak, przepraszając za „błąd” policjantów. Jednak przedstawiciele organizacji nie zamierzają się poddać. „Doceniamy dobra wolę gdyńskiej Policji, jednak tak poważna sprawa nie może skończyć się na przeprosinach. Tym bardziej, że policyjne szykany wobec obrońców życia miały ostatnio miejsce w Katowicach, Poznaniu i Krakowie. Sprawa wymaga zdecydowanej interwencji Komendanta Głównego, a być może Ministra Spraw Wewnętrznych” – czytamy na stronie Fundacji Pro.

MGOT/videosejm.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.