Poseł Sobecka pyta prezes TK, kiedy wyznaczony zostanie termin ws. eugeniki

Poseł Anna Sobecka wysłała zapytanie o to, kiedy zostanie wyznaczony termin rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny skargi konstytucyjnej „dotyczącej dopuszczalności aborcji w przypadku przesłanki eugenicznej”. To kolejne już pismo poseł Sobeckiej w tej sprawie.

Pierwsze zapytanie wysłała poseł Sobecka wraz z poseł Marią Siarkowską z apelem „o jak najszybsze rozpatrzenie skargi konstytucyjnej dotyczącej dopuszczalności aborcji w przypadku przesłanki eugenicznej”. Wówczas prezes odpisała, że wniosek „z uwagi na jego szczególny charakter” jest rozpatrywany przez TK w pełnym składzie.

– Dodatkowo pragnę zapewnić, że dokładam wszelkich starań, aby zarówno w tej sprawie, jak i w innych sprawach, które są rozpoznawane przez Trybunał Konstytucyjny, nie było nieuzasadnionej zwłoki – zapewniała Przyłębska.

– Tymczasem mijają kolejne miesiące, niedługo minie rok od złożenia wniosku w tej tak fundamentalnej kwestii, a do mojego Biura Poselskiego wciąż zwracają się liczni obywatele z zapytaniem, co dzieje się w tej sprawie i dlaczego nie ma wyznaczonego terminu posiedzenia – zauważa w dzisiejszym piśmie. Ponadto zwraca uwagę, że osoby kontaktujące się z TK otrzymują odpowiedź, że sprawa jest w toku.

Wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej został złożony w październiku ub. roku przez posła Bartłomieja Wróblewskiego (PiS) w imieniu 107 posłów, którzy podpisali się pod skargą do TK.

Tymczasem w sejmowej podkomisji złożonej w większości ze zwolenników prawa do mordowania nienarodzonych dzieci leży zamrożony projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję” podpisany przez 830 tys. Polaków. Od momentu jego złożenia minęło już pół roku.

niedziela.pl, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.