Powołano Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”

foto: flickr.com
foto: flickr.com

Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński w końcu wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o powołaniu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Stop Aborcji”. Prace wokół inicjatywy nabierają tempa, a kolejnym krokiem jest zbiórka 100 tys. podpisów poparcia pod projektem ustawy.

„Na podstawie art. 6 ust. 4 ustawy z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli postanawiam o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej >>Stop aborcji<< na rzecz zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz ustawy z dnia 6 czerwca 1999 r. Kodeks karny” – czytamy w postanowieniu przesłanym pełnomocnikom Inicjatywy „Stop Aborcji”.

Już wkrótce rozpocznie się ogólnopolska kampania informacyjna oraz zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w obronie życia. Projekt wprowadza pełną ochronę życia od poczęcia, usuwając zarazem sytuacje dopuszczające morderstwo, które wynikają z choroby dziecka czy okoliczności jego poczęcia.

Projekt gwarantuje także pełną ochronę życia matki i przewiduje możliwość ratujących jej życie działań leczniczych, włącznie z tymi, które mogą doprowadzić do śmierci dziecka. Ponadto projekt nakłada na samorządy i organy państwa obowiązek pomocy i opieki dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub poczęte w wyniku okoliczności uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Pełnomocnikiem Komitetu jest Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia a jego zastępcą Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Przedtem pojawiały się sugestie, że Marszałek Sejmu chce zablokować inicjatywę (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net