Powstała klinika dla matek – ofiar gwałtów

Podczas gdy zwolennicy zabijania uparcie powtarzają, iż największą pomocą dla kobiet będących ofiarami przemocy seksualnej jest tzw. usunięcie nienarodzonego dziecka, grupa specjalistów postanowiła wyjść naprzeciw poszkodowanym. W Londynie otwarto specjalną klinikę, która specjalizuje się w pomocy kobietom ciężarnym, które padły ofiarą gwałtów.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W klinice kobiety nie tylko trafią pod opiekę ginekologów i położnych, związaną z prowadzeniem ciąży i przebiegiem porodu, ale również będą mogły skorzystać z wsparcia psychologów i terapeutów, którzy pomogą im zmierzyć się z traumą, której doświadczyły. Dziećmi z kolei zaopiekuje się zespół lekarzy pediatrów. Cały personel kliniki przeszedł specjalne szkolenie ze względu na delikatną materię, jaką jest przemoc seksualna wobec kobiet. Opiekę nad placówką sprawuje charytatywna organizacja „Life”, zajmująca się ochroną życia.

Klinika to, zdaniem przedstawiciela „Life” – Marka Bhagwandina, miejsce dla „kobiet, które odważnie zdecydowały się donosić ciążę, mimo ciężkiej traumy gwałtu”. – Bardzo często kobiety, które zaszły w ciążę w wyniku gwałtu, otrzymują ofertę terminacji ciąży, co tylko dodaje kolejną traumę do już istniejącej – zauważa Bhagwandin. – Klinika to niezmiernie pozytywna inicjatywa, która jest dowodem współczucia zarówno dla matki, jak i dziecka – dodaje.

– Wiele kobiet opowiadało mi, jak bardzo opuszczone czuły się podczas ciąży i porodu i jak to powodowało, że wciąż wracały do tragicznych doświadczeń gwałtu – wspomina jedna z pomysłodawczyń powstania kliniki, Pavan Amara. Kobieta przez lata pracowała z ofiarami przemocy seksualnej i zdaje sobie sprawę, że w takim przypadku prawdziwą pomocą jest wsparcie i opieka ze strony wykwalifikowanego personelu, nie propozycja zabicia nienarodzonego dziecka. Louise Silverton ze zrzeszającego brytyjskie położne Royal College of Midwives ma nadzieję, że inicjatywa rozprzestrzeni się na inne miasta w całej Wielkiej Brytanii.

MGOT/catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net