12 kwietnia 2024
Rodzina

Prawie o 4,5 tys. proc. wzrosła liczba dzieci i młodzieży zgłaszających się w sprawie zmiany płci w Wielkiej Brytanii

homoparada/fot. ilustracyjne/fot. puroticorico, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

W Wielkiej Brytanii odnotowuje się rekordy osób niepełnoletnich, które chcą zmienić płeć z powodu nieidentyfikowania się ze swoją. Minister ds. równości nakazała śledztwo w związku z ogromnym wzrostem dziewczynek, które zgłaszały się do „leczenia płciowego”, jednak premier Theresa May nie widzi w tym nic złego.

Louise Bowers, starsza urzędnik do spraw statystycznych powiedziała gazecie „The Sun”, że wcześniej wydawali kilka decyzji o zmianie płci w ciągu kilku miesięcy. Obecnie jest ich siedem w ciągu tygodnia. Głównie tyczy się to młodzieży w wieku 14-15 lat, lecz „zdarzały się przypadki, że dziecko nie miało ukończonych nawet 10 lat”.

Liczba dzieci i młodzieży, która została skierowana do tzw. poradni tożsamości płci trzy lata temu wynosiła 2016 osób. Dla porównania, w 2011 roku było to „zaledwie” 314 osób.

Minister ds. równości Penny Mordaunt nakazała pilne śledztwo w sprawie nagłego wzrostu o 4415 proc. liczby dziewcząt, które zgłaszały się do „leczenia płciowego”. Jednak premier May nie widzi nic złego w tej sytuacji i zapowiada, że jest „zdeterminowana, by wyeliminować nękanie homofobiczne i transfobiczne”.

– Wdrażamy plan reformy ustawy o zmianie płci oraz poprawienia i demedykalizacji procesu zmiany płci. Bycie transseksualistą nie jest chorobą i nie powinno być traktowane w ten sposób – powiedziała Theresa May.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Prawie o 4,5 tys. proc. wzrosła liczba dzieci i młodzieży zgłaszających się w sprawie zmiany płci w Wielkiej Brytanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net