2 kwietnia 2024
Rodzina

Prawo do mordowania dzieci. Marszałek Hołownia podał datę rozpatrzenia zmian przepisów

Projekty ustaw dotyczące zwiększenia prawa do mordowania nienarodzonych dzieci będą wkrótce rozpatrzone przez Sejm. Jak podkreślił marszałek Szymon Hołownia, stanie się to dopiero po wyborach samorządowych.

Marszałek Hołownia zapowiedział, że dopiero po wyborach władza zajmie się rozpatrywaniem przepisów poszerzających prawo do zamordowania dziecka nienarodzonego. Powodem jest stabilność rządzącej koalicji.

Jak podkreślił Hołownia, nie zależy mu na tym, aby doszło do politycznej kłótni z tego powodu.

– W poczuciu odpowiedzialności za trwałość koalicji rządzącej zaproponowałem, by rozpatrzeć projekty dotyczące zmian w prawie aborcyjnym po wyborach samorządowych, żeby nie pokłócić się na chwilę przed nimi – powiedział Szymon Hołownia.

W trakcie konferencji prasowej zapytano go, jaki ma plan na procedowanie ustawy.

– Wiem o tym, że kwestia zmian w prawie aborcyjnym jest rzeczą, która różni nas w fundamentalny sposób – odpowiedział Hołownia.

Dodał, że „w poczuciu odpowiedzialności za trwałość tej koalicji, za zmiany, których dokonuje polski rząd, potrzebne i wymagające czasu” proponuje, by zaczekać z tymi projektami. Dodał, że mają pojawić się jeszcze kolejne projekty dotyczące poszerzenia prawa do mordowania.

Zaznaczył przy tym, że jeśli partie z koalicji rządzącej będą chciały procedować te projekty wcześniej, to nie będzie ich blokował.

pch24.pl

fot. YT/Sejm RP

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net