15 czerwca 2024
Kościół i wiaraRodzina

Prezydent Biden podpisał ustawę narzucającą stanom „małżeństwa” homoseksualne

– Prezydent Joe Biden podpisał ustawę, która na poziomie federalnym uznaje tak zwane małżeństwo par jednopłciowych – podaje serwis Radia Watykańskiego. Eksperci oceniają, że prezydent chce w ten sposób wyprzedzić ewentualne posunięcie Sądu Najwyższego.

– Tak zwane małżeństwa homoseksualne są uznawane w Stanach Zjednoczonych na szczeblu federalnym już od 7 lat. Umożliwiła to decyzja Sądu Najwyższego z 2015 r. za czasów Baracka Obamy – podaje vaticannews.va.

Serwis podkreśla, że „dzięki nominacjom prezydenta Trumpa” w trybunale Sądu Najwyższego USA zasiadają obecnie zdecydowanie bardziej konserwatywni sędziowie. W tym roku znieśli narzucone z poziomu federalnego prawo nakazujące stanom zapewnienie dostępu do legalnego zamordowania dziecka.

W związku z tym jest niewykluczone, że w podobny sposób amerykański SN postąpi z obecnymi przepisami dotyczącymi tzw. małżeństw homoseksualnych.

– Stąd uprzedzający ruch Bidena, by skodyfikować tę wypaczoną wizję małżeństwa w postaci nowego prawa, a nie jedynie na mocy decyzji sądu – podaje watykański serwis.

– Amerykańscy biskupi jednoznacznie potępili tę inicjatywę, tym bardziej, że Biden jest nominalnym katolikiem i jego publiczne zachowanie może wprowadzać w błąd co do chrześcijańskiego rozumienia małżeństwa i rodziny. Bp Robert E. Barron, przewodniczący komisji episkopatu ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodzieży, po raz ostatni wezwał do odrzucenia tej ustawy na początku miesiąca, kiedy została ona przyjęta w senacie – czytamy.

Dalej serwis pisze, iż bp Barron powołał się… na Franciszka.

– Przedstawiciel amerykańskiego episkopatu zauważył, że kolejna próba zmiany definicji małżeństwa coraz bardziej obniża jego rangę, sprawia, że w coraz bardziej oddala się ono od jego celów w postaci wydawania na świat dzieci i ich wychowania, a staje się jedynie związkiem dwóch dorosłych osób – podaje portal.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net