Prezydent Duda: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

YouTube

Zapytany o to, jak postąpiłby w sytuacji, gdyby Sejm przyjął ustawę zakazującą morderstw na dzieciach niepełnosprawnych, prezydent stwierdził: podpisałbym ją. Andrzej Duda zadeklarował, że sprzeciwia się uśmiercaniu nienarodzonych, lecz w konfrontacji z poprzednimi takimi wypowiedziami prezydenta wielu przeciwników zabijania wyraża zdrowy sceptycyzm.

Pytanie o to, jak zachowałby się Andrzej Duda, gdyby projekt Zatrzymaj Aborcję trafił na jego biurko, prezydent wyraził sprzeciw wobec zabijania. – Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego – odparł Duda. – Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej – przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa – dodał prezydent.

Słowa Dudy budzą mocne reakcje przeciwników ochrony życia. Lewicowi politycy i dziennikarze panikują, przekonując, że prezydent chce odebrać prawa kobietom. Twierdzą także, że projekt zakładający ochronę życia niepełnosprawnych dzieci jest pomysłem PiS (zapominając, że to właśnie PiS odrzucił projekt ustawy Stop Aborcji). Prezydent Duda wielokrotnie zmieniał zdanie od czasów kampanii wyborczej, m.in. w kwestii in vitro (TUTAJ) i tzw. aborcji (TUTAJ).

rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.