Proces obrońców życia

W Jastrzębiu Zdroju ruszył proces trzech obrońców życia oskarżonych o rzekome zniesławienie posła Platformy Obywatelskiej, Krzysztofa Gadowskiego. Do sytuacji miało dojść podczas jednej z manifestacji przeciwko mordowaniu dzieci. Oskarżonych będą bronić prawnicy Instytutu „Ordo Iuris”.

W październiku Fundacja Pro – Prawo do życia organizowała w Warszawie pikiety w obronie życia dzieci poczętych. Podczas manifestacji krytykowano zachowania posłów, którzy w 2013 r. głosowali za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy eliminującego możliwość dokonania aborcji z uwagi na wady rozwojowe dziecka. podkreślono wówczas, że poseł PO, Krzysztof Gadowski, „popierał prawo aborcyjne” i „głosował za zabijaniem”. Polityk oskarżył obrońców życia o zniesławienie.

Oskarżeni działacze twierdzą, że korzystali z przysługującego im prawa do krytyki działalności publicznej posła oraz, że krytyka opierała się na faktach w związku z czym była prawdziwa. – Należy podkreślić, że język którym posługiwali się w swej krytyce obrońcy życia nie odbiegał od języka potocznego, a nawet języka właściwego dla orzecznictwa sądowego. Jak bowiem uznał już Sąd Apelacyjny w Katowicach odnośnie dziecka poczętego – przerwanie ciąży stanowi jego zabicie – powiedział adwokat oskarżonych, mec. Bartosz Lewandowski.

Mas/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net