Prof. Bartyzel: Hipokryzja i tchórzostwo rektorów

Facebook

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zrzeszeni w nieformalnej grupie „Studencka Alternatywa” ogłosili protest przeciw próbom ograniczania wolności słowa przez lewicę. W ramach akcji podano ostatnio opinię zatrudnionego na uczelni prof. Jacka Bartyzela, który postawę rektorów uginających się pod presją środowisk radykalnych nazwał „hipokryzją i tchórzostwem”.

– Studencka Alternatywa to nieformalna grupa studentów UMK, która zebrała się woków protestu wobec politycznej presji lewicy na polskie uniwersytety – czytamy na facebookowej stronie grupy.

W facebookowym wydarzeniu pod nazwą „Protest przeciw próbom ograniczania wolności słowa przez lewicę” udostępniono wypowiedź prof. Jacka Bartyzela. – Hipokryzja i tchórzostwo rektorów uniwersytetów – tak się składa, że plasujących się w czołówce rankingów jakości, w tym niestety i mojej Alma Mater – odwołujących wykłady p. Rebecci Kiessling, każe patrzeć z trwogą na przyszłość wolności akademickiej w Polsce – mówi cytowany przez „Studencką Alternatywę” profesor Jacek Bartyzel. – Hipokryzja – bo jakoś wcześniej żaden rektor nie dostrzegł choćby „lobbingu”, jeśli już nie obrazy moralności, w wykładach o perwersjach seksualnych ilustrowanych „gejowskim porno”. Tchórzostwo – bo do ugięcia się wystarczy, że swoje „nie” wywrzeszczy grupka hunwejbinów – czytamy na stronie wydarzenia.

Ostatecznie wykład p. Rebeki Kiessling w Toruniu miał miejsce w piątek w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.