23 maja 2024
Rodzina

Prof. Bartyzel o obaleniu Roe vs Wade. „Trzeba próbować rekonkwisty w innych obszarach, np. delegalizacji związków…”

Profesor Jacek Bartyzel skomentował obalenie wyroku Roe vs Wade przez Sąd Najwyższy USA. Dzięki tej decyzji, Waszyngton nie może już narzucać władzom poszczególnych stanów prawa do mordowania dzieci. Prof. Bartyzel zachęca, by „próbować rekonkwisty w innych obszarach” i wskazuje jeden z palących przykładów.

W piątek rano Sąd Najwyższy USA obalił wyrok Roe vs Wade. Na jego podstawie Waszyngton narzucał mieszkańcom wszystkich stanów prawo zezwalające na mordowanie nienarodzonych dzieci.

Po obaleniu wyroku sprawa przechodzi w wyłączne kompetencje władz poszczególnych stanów, a więc także na poziom wyborczy. – Konstytucja nie daje prawa do aborcji; Roe i Casey zostają unieważnione; a władza regulowania aborcji zostaje zwrócona ludziom i ich wybranym przedstawicielom – napisał w opinii większości sędziów Samuel Alito.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Do decyzji Sądu Najwyższego odniósł się m.in. prof. Jacek Bartyzel.

– Orzeczenie amerykańskiego SN jest krzepiące również dlatego, że obala fatalistyczne przeświadczenie o nieodwracalności zmian wprowadzanych przez kolejne rewolucje, zarówno w prawie, jak i w obyczajach. Można więc i trzeba próbować rekonkwisty w innych obszarach, jak np. delegalizacji związków sodomickich, co zresztą sugerował jeden z sędziów – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– Przede wszystkim musimy uwierzyć, że anihilacja tzw. zdobyczy postępu i powrót do normalności są możliwe – dodał.

facebook.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net