Projekt ustawy ratujący dzieci trafia do Sejmu

W Sejmie złożono podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy „Stop Aborcji”. Zebrano około 450 tys. podpisów. Wymagana liczba podpisów to 100 tys. Teraz projekt poddany zostanie pod głosowanie parlamentarzystów.

foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

– Złożenie podpisów w Sejmie i rozpoczęcie procedury nie oznacza zakończenia kampanii społecznej. Projektem zajmą się teraz posłowie, jednak to, w jaki sposób będzie przebiegała ich praca, a także same głosowania, zależy od naszej aktywności – powiedział Mariusz Dzierżawski z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”.

– Klamrą, którą można by spiąć i podsumować okres zbierania podpisów, jest wydarzenie, do którego doszło w warszawskim szpitalu – mówi mecenas Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris. –  W marcu tego roku zmarł tam Wiktorek – chłopiec urodzony żywo w toku aborcji, w 23. tygodniu, a więc w okresie, kiedy inne dzieci się ratuje. Takich przypadków każdego roku może być nawet około osiemdziesięciu. Chłopiec ten zachłysnął się własnym oddechem i umierał w cierpieniu. Nie udzielono mu opieki paliatywnej. Prawa pacjenta przynależne temu chłopcu zostały naruszone. Tymczasem kilka dni temu rzecznik praw pacjenta ogłosił, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami. Chcemy zmiany tego prawa i tych procedur. Są one nieludzkie i nie przystają do XXI wieku – podkreślał mec. Kwaśniewski

Na miejsce konferencji przybyła też mała bojówka partii Razem w liczbie około sześciu osób. Trzymali transparenty z napisem „sadyści” oraz „piekło kobiet trwa” z rysunkiem wieszaka. Zostali jednak szybko odsunięci przez policję dalej od zgromadzenia.

Założenia projektu komitetu „Stop aborcji” mają na celu wprowadzenie pełnej ochrony życia dzieci nienarodzonych i usunięcie z polskiego prawa niezgodnych z konstytucją tzw. wyjątków aborcyjnych, które zezwalają na mordowanie dzieci w prenatalnym okresie rozwoju. Projekt gwarantuje pełną ochronę życia maki i przewiduje możliwości prowadzenia  działań leczniczych, ratujących jej życie, nawet jeśli mogą doprowadzić do śmierci dziecka poczętego.

Inne założenia to m.in. nałożenie na organy państwowe i samorządy terytorialne obowiązku zapewnienia pomocy, wsparcia materialnego oraz opieki dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub poczęte w okolicznościach popełnienia przestępstwa.

W Polsce zgodnie z prawem morderstwo dzieci nienarodzonych jest możliwe w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, kiedy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia dziecka lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, albo gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Autorzy obywatelskiego projektu chcą zmiany obecnej ustawy. Podpisy pod projektem były zbierane od kwietnia.

Mas/Pch24.pl, interia.pl, Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net