Psychiatrzy z Indonezji: homoseksualizm to choroba

foto:  Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Stowarzyszenie Psychiatrów Indonezji złożyło oświadczenie, które uderza w rewolucjonistów. Homo- i biseksualiści uznani zostali przez nich za „ludźmi z problemami psychicznymi”, zaś transseksualiści za osoby mające „zaburzenia umysłowe”.

Skłonności homoseksualne są, zdaniem stowarzyszenia, powodowane przez czynniki zewnętrzne, w związku z czym mogą zostać wyleczone na drodze psychiatrycznej. W wywiadzie dla gazety „Jakarta Post” rzecznik stowarzyszenia, Suzy Yusna Dewi, podkreśla, że opinia nie wynika z żadnej chęci dyskryminacji, ale z troski o pederastów. „Naprawdę się o nich troszczymy. Niepokoi nas to, że takie tendencje seksualne pozostawione bez leczenia stają się powszechnie akceptowalnym stanem w społeczeństwie” – czytamy.

Podkreśliła też, że nie ma wystarczających danych, by stwierdzić, że zaburzenia wywoływane są przez czynniki biologiczne. Dodaje też, że skutecznym sposobem na leczenie jest ograniczenie niewłaściwych interakcji społecznych.

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualizm z rejestru chorób w roku 1973. Poprzedziły to naciski środowisk pederastów. Do dziś jest wiele zastrzeżeń odnośnie samej procedury wykreślenia, która była wyjątkowo szybka.

CWIK/Wiki, Chnnews.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net