Reklama z ciężarną kobietą zaatakowana przez neofeministki

facebook

Sieć sklepów Tesco zdecydowała się usunąć reklamę przedstawiającą męża i ciężarną żonę. Zwolennicy równości zaatakowali firmę, ponieważ nie podoba im się, że kobieta podaje mężczyźnie talerz z kanapką.

Fakt, że ciężarna żona podaje kanapkę siedzącemu przy stole mężowi najbardziej rozsierdził właśnie mężczyznę – Andrzeja Saramonowicza. Reżyserowi „Testosteronu” i „Lejdis” nie podoba się również fakt, że mąż obejmuje żonę. – Oto kobieta w zaawansowanej ciąży – połączenie żony? Kochanki? Służącej? Kucharki? – podsuwa śniadanko zadowolonemu z siebie bykowi, który tak jest skupiony na żarciu, że nawet na nią nie spojrzy, choć jednocześnie zaznacza swój posesywny stosunek do karmicielki, trzymając ją za tyłek – napisał Saramonowicz. Do reżysera przyłączyli się obrońcy równości, którym obraz zadowolonej rodziny jedzącej śniadanie kojarzy się z wykorzystywaniem kobiet. Portal o2.pl nazwał nawet reklamę”kontrowersyjną”.

Nie wszyscy Internauci przychylają się do tych opinii. Niektórzy są zadziwieni, jak reklama może kogokolwiek urażać. – Niedługo nie będzie można gotować, bo będzie to objaw czystej dyskryminacji płci – ironizuje jedna z kobiet. Pojawiły się także komentarze, że zgodnie z feministyczną logiką to mężczyzna powinien być w ciąży. Wielu użytkowników Facebooka przypomniało reklamy z parami homoseksualnymi, a także obraźliwe dialogi z filmów Saramonowicza, gdzie kobiety wyzywa się w najlepsze.

Ostatecznie Tesco ugięło się i usunęło reklamę. – Część naszych klientów zwróciła uwagę, iż przekaz aktualnej kampanii billboardowej serwisu Tesco Ezakupy może być niewystarczająco czytelny – podjęliśmy zatem decyzję o rezygnacji z używania tej kreacji w działaniach marketingowych i o wstrzymaniu kampanii – czytamy na stronie firmy.

o2.pl, facebook

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.