PiS: nie będzie obrony życia

Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

W zawiły sposób – bo na 15-u stronach – rząd PiS odpowiedział, że nie pracuje obecnie nad żadnym projektem, który wprowadziłby prawną ochronę życia poczętego w Polsce. Eksperci zauważają, że można się tego było spodziewać, ponieważ partia rządząca najpierw odrzuciła obywatelski projekt chroniący życie, a potem miesiącami zwlekała z rozpatrzeniem petycji złożonej przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia (PFROŻ).

– Wyjaśniam, że w Ministerstwie Zdrowia, jak również w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone żadne prace nad zmianą ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – czytamy w odpowiedzi na dezyderat skierowany do premier Beaty Szydło.

– Można było spodziewać się tego rodzaju odpowiedzi. Najpierw większość rządząca odrzuciła obywatelski projekt ustawy komitetu „Stop aborcji” (a przecież mogła go zmienić, jeśli nie zgadzała się z absolutnie wszystkimi jego przepisami), potem przez kilka miesięcy zwlekała z rozpatrzeniem petycji Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – zauważa dr Marcin Olszówka, analityk Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Z odpowiedzi na dezyderat można dowiedzieć się, że w 2015 roku przeprowadzono 1044 legalne morderstwa, z czego tysiąc, to tzw. przypadki eugeniczne. Rząd przyznał, że nie ma danych o skali nielegalnego zabijania dzieci ani turystyki aborcyjnej. Odpowiedź to raczej zbiór pochwał działania programu „Za życiem”.

Teraz ruch należy do posłów z Komisji ds. Petycji, którzy zdecydują o dalszym losie projektu ustawy – o ile uznają, że odpowiedź rządu nie wymaga uzupełnienia. Może być też tak, że posłowie wykorzystają fakt, że zbliżają się wakacje oraz zbierane są podpisy pod kolejną obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję!”. To wystarczająco dobre preteksty, by znów „poczekać” z pracami nad projektem ustawy i odsunąć w czasie niewygodną dla PiS debatę.

pch24.pl, naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.