5 kwietnia 2024
Rodzina

Rząd chce tresować Polaków pod lewicową ideologię. Ordo Iuris alarmuje

– Według Instytutu Ordo Iuris rządowy projekt Krajowego Programu na Rzecz Równego Traktowania zakłada forsowanie w polskim społeczeństwie lewicowej wizji stosunków społecznych i politycznych. Pod pozorem dążenia do nadania przedstawicielom różnych mniejszości tego samego, co reszcie społeczeństwa statusu prawnego, przyczyni się on do sączenia Polakom rewolucyjnej propagandy – podaje pch24.pl.

24 maja rządząca oligarchia przyjęła Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030. Obowiązek opracowania takiego dokumentu spoczywał na urzędniku tytułowanym pełnomocnikiem ds. równego traktowania.

Eksperci z Ordo Iuris alarmują, że treść dokumentu jest „wysoce kontrowersyjna”. Co ważne, choć w ogóle nie zaskakujące, „dążenie do równości prawnej wcale nie stanowi jej głównej treści”.

– Zamiast tego domaga się ona sączenia Polakom lewicowej ideologii. Przykładowo autorzy projektu przyjęli rewolucyjne rozumienie pojęcia dyskryminacji, uznając za jej przejaw nie tylko bezprawne ograniczanie podstawowych praw kobiet i mężczyzn lub naruszenie ich godności, lecz w zasadzie samo istnienie różnic pomiędzy przedstawicielami obu płci. KPDRT zakłada m.in. promowanie zatrudniania kobiet w zawodach uznawanych za typowo męskie, a mężczyzn w branżach, gdzie częściej pracują Panie – czytamy na pch24.pl.

Jako inny przykład wskazano nacisk na instytucjonalną opiekę nad małymi dziećmi, ignorując jednocześnie preferencje wielu rodziców w tym zakresie. Czyli celem działania państwa będzie odebranie de facto obowiązku jak i prawa rodzicom do wychowania dzieci, by tresowaniem ich zajmowało się państwo.

– Program, pod hasłem egzekwowania art. 32 Konstytucji, przewiduje przede wszystkim działania z zakresu wpływania na świadomość społeczną, co z pewnością pozostaje poza zakresem regulacji art. 32. Forsuje przy tym de facto wizję stosunków społecznych, w tym rodziny, rynku pracy, edukacji czy wolności słowa, stojącą za polityczno-ideologicznym nurtem określanym najogólniej jako lewicowy – powiedział adw. Rafał Dorosiński, członek Zarządu Instytutu Ordo Iuris.

TUTAJ znajduje się cała analiza Ordo Iuris w sprawie programu.

pch24.pl / ordoiuris.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net