Łamią konstytucję i ignorują obywateli. Petycja nadal nie rozpatrzona

– Ponad pół roku temu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia złożyła w Sejmie petycję postulującą poważne zwiększenie ochrony życia ludzkiego w okresie prenatalnym. Pomimo upływu wszystkich przewidzianych w ustawie o petycjach terminów – petycja do dnia dzisiejszego nie została rozpatrzona przez posłów – pisze dr Joanna Banasiuk.

maszwplyw.pl

Na stronie maszwplyw.pl znajduje się petycja do posłów o niezwłoczne rozpatrzenie petycji złożonej przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia. – Zgodnie z ustawą o petycjach, powinna zostać ona rozpatrzona bez zbędnej zwłoki i nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia jej złożenia. W niniejszym przypadku petycję rozpatrzono nie tylko z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale też tak, że nic z tego nie wynika. Deklarowanie zamiaru kierowania dezyderatu do Premier Beaty Szydło jest ewidentną grą na zwłokę. Petycja postulująca przedstawienie Sejmowi projektu ustawy zwiększającej ochronę dzieci przed urodzeniem wciąż pozostaje niezałatwiona – pisze dr Joanna Banasiuk. – Nie możemy tolerować sytuacji, gdy w podstawowych kwestiach politycy stosują uniki, zamiast wypełniać rzetelnie swoje konstytucyjne obowiązki wobec Narodu. Dlatego wzywamy do jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu projektu ustawy, którego dotyczy petycja Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – stwierdza dr Banasiuk.

Przewodniczącym Komisji ds. Petycji jest Sławomir Piechota z PO.

Petycję może podpisać każdy za pośrednictwem Internetu. Obecnie podpisało ją już ponad 4,2 tys. osób. TUTAJ link do petycji.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.