9 czerwca 2024
Rodzina

Rząd potwierdza. Niderlandy przed końcem roku chcą zalegalizować mordowanie dzieci do 12 roku życia

Władze Niderlandów potwierdziły w piątek, że zamierzają zalegalizować możliwość zamordowania dziecka do 12 roku życia. Prawo, nad którym pracowano od ponad roku, ma wejść w życie przed końcem tego roku.

Portal „Lifesite News” zwraca uwagę, że pierwotnie media podawały, że chodzi o eutanazję dla dzieci do 12 roku życia. W rzeczywistości chodzi o zastosowanie „protokołu końca życia” ustalonego przez lekarzy w porozumieniu rodzicami.

Według niderlandzkiego prawa, eutanazja zaś dotyczy na prośbę pacjenta. Prośba zarówno może być wyrażona przez pacjenta jak również przekazana wcześniej w wytycznych.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Kampania medialna poprzedzająca inicjatywę przez ponad rok – przy współudziale niderlandzkiej prasy w większości bazującej na „pocieszaniu” rodziców, przedstawianych jako bezsilnych w obliczu ciężkiej choroby dziecka – umożliwiło nowe przepisy – podaje lifesitenews.com.

Portal przypomina, że w Niderlandach w ubiegłym roku co dwudziesty zgon nastąpił w wyniku eutanazji. To efekt wprowadzonego w 2002 roku prawa do uśmiercenia przez lekarza na prośbę pacjenta.

Przepisy zezwalają, by w wielu przypadkach zamordować pacjenta. Osoby w wieku 12-16 lekarz może zamordować, jeśli nieletni o to prosi, zaś rodzice wyrażą zgodę. Nieletni w wieku 16-18 lat może być zamordowany na własną prośbę bez zgody rodzica, jednak rodzice muszą być zaangażowani w dyskusję.

lifesitenews.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Bob Dmyt/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net