Rzecznik PiS deklaruje – nie będzie ochrony życia

foto: YouTube
foto: YouTube

„Żadnego wprowadzania zakazu aborcji nie będzie” – te słowa rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Mazurek ostatecznie rozczarowały tych wyborców partii rządzącej, którzy liczyli na prawny zakaz zabijania.

Jakiś czas temu podobną opinię wygłosiła dawna członkini PiS, a także współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego – Elżbieta Jakubiak (TUTAJ). Tym razem słowa padły z ust obecnej rzecznik partii rządzącej, Beaty Mazurek. Deklaracja ze strony Mazurek również miała miejsce na antenie TVN24. W programie „Kawa na ławę” posłanka wplątała się w dyskusję z Andrzejem Halickim z PO. Przedstawiciel opozycji stwierdził, że PiS planuje wprowadzić zakaz tzw. „aborcji”, jak to określił, w ramach poprawki do ustawy o pomocy dla matek niepełnosprawnych dzieci. – Żadnego wprowadzania zakazu aborcji nie będzie – odparła wówczas  Mazurek.

Beata Mazurek powtórzyła swoje słowa również na pytanie prowadzącego program. – Nie, proszę pana, nie prowadzimy, nie planujemy ustawy, która by zakazywała aborcji. To na czym się koncentrujemy to wprowadzenie kompleksowych działań, które by wspierały rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym – dodała.

Słowa te rozczarowują wszystkich wyborców PiS, którzy uwierzyli w sugerowaną przez polityków tej partii chęć wprowadzenia w Polsce prawnej ochrony życia od poczęcia, choćby częściowej. Po wyborach PiS zaczął powoli wycofywać się z tej deklaracji, początkowo odkładając kwestię w czasie, by ostatecznie nie przyjąć propozycji ustawy „Stop Aborcji” (TUTAJ).

MGOT/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net