Samorządowa Karta Praw Rodzin w Tomaszowie Mazowieckim unieważniona. Wniosek prezydenta z PiS uchwalony

Wczoraj radni Tomaszowa Mazowieckiego przyjęli uchwałę, która m.in. uchyla Samorządową Kartę Praw Rodzin. Na 23 radnych, za przyjęciem uchwały zagłosowało 11 radnych, a przeciwnych było 10. 2 radnych – z komitetu, z którego startował prezydent Marcin Witko, członek PiS – wstrzymało się od głosu.

O zagrożeniach wynikających z przyjęcia uchwały wypowiadającej Kartę Praw Rodzin alarmował wcześniej radny Jarosław Batorski w rozmowie z Dominikiem Cwikłą.

Ostatecznie, uchwałę godzącą w rodziny przyjęto przewagą zaledwie jednego głosu. Radni z list KWW Wszyscy Razem zagłosowali przeciwko przyjęciu uchwały (2), podobnie radni PiS (4). Radni z KO zagłosowali za przyjęciem (7), zaś KW Marcina Witko – komitetu, z którego obecny prezydent miasta został wybrany na swoje stanowisko, choć należy do PiS – był podzielony. Spośród 10 radnych, 4 zagłosowało przeciwko, 4 za, zaś dwóch wstrzymało się od głosu. W efekcie, uchwała antyrodzinna przyjęta została przewagą 11:10.

Należący do PiS prezydent miasta został jeszcze przed głosowaniem pochwalony przez KO.

– Pan prezydent nabrał odwagi, żeby naprawić pewien błąd i za to rzeczywiście należy Pana prezydenta pochwalić. My od początku konsekwentnie byliśmy przeciwni SKPR, twierdziliśmy, że jest dokumentem zupełnie niepotrzebnym, to było nic innego, jak próba implementacji na grunt działania samorządu części zapisów zawartych w ustawie zasadniczej – mówiła Barbara Klatka przewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej.

naszemiasto.pl / youtube.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.