Siarkowska: Trybunał bezzasadnie zwleka z obroną życia

Facebook Anna Maria Siarkowska

Poseł Anna Siarkowska w rozmowie z „Niedzielą” stwierdza, że jej zdaniem „trybunał zwleka z wydaniem wyroku” w sprawie niekonstytucyjności przesłanki zezwalającej na mordowanie w Polsce dzieci z przyczyn eugenicznych. Zauważa też, że rok czasu to „wystarczająco wiele czasu, aby można było nasz wniosek rozpoznać i wyznaczyć termin rozprawy”.

Poseł uważa, że sprawa mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych pod kątem merytorycznym została już zbadana. – I teraz rolą prezes Trybunału Konstytucyjnego pani Julii Przyłębskiej jest wyznaczenie terminu rozprawy. Dalsze przeciąganie w czasie nie ma bowiem żadnego merytorycznego uzasadnienia i jest działaniem na szkodę wiarygodności Trybunału Konstytucyjnego – mówi poseł Siarkowska, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Prawa do Życia.

Zwraca też uwagę, że ich skarga do TK sprzed roku wygaśnie wraz z kadencją Sejmu. – Jeżeliby do tego doszło, to mielibyśmy przykład celowego ograniczenia konstytucyjnego prawa posłów o wnioskowanie zbadania przez Trybunał zgodności przepisów z Konstytucją. Nadszedł już czas, by żądać od prezes Trybunału, aby realizowała to co jest jej obowiązkiem, czyli wyznaczyła wreszcie termin rozprawy – stwierdza.

niedziela.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net