6 kwietnia 2024
Gospodarka i prawoRodzinaWiadomości

Śmieszny wyrok dla 51-letniego pedofila-recydywisty. Więcej można dostać za znęcanie się nad psem

51-letni pedofil molestował, a następnie zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Dostał wyrok mniejszy, niż przewidywana kara za znęcanie się nad zwierzętami.

W czerwcu ubiegłego roku 8-letnia dziewczynka mieszkająca w jednej z wielkopolskich wsi wyszła na zakupy do sklepu. Po wyjściu, rzucił się na nią 51-letni zboczeniec.

– Stosując wobec niej przemoc w postaci szarpania za nadgarstek oraz grożąc pobiciem, zaciągnął ją za drzewa rosnące przy sklepie – powiedziała TVN24 sędzia Anna Zawiślak. – Tam – jak ustaliła prokuratura – zmusił dziewczynkę do dotykania jego intymnych miejsc, a następnie zgwałcił – dodała.

Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Choć przewidywana przepisami kara maksymalna wynosi 12 lat pozbawienia wolności, sędzia postanowił inaczej. Orzekł, że zboczeniec trafi do więzienia na zaledwie cztery lata. Należy podkreślić, że to kara mniejsza, niż maksymalny wyrok za znęcanie się nad zwierzętami, co według obecnych przepisów może być ukarane nawet pięcioma latami pozbawienia wolności. Tymczasem „logika” państwowych instytucji wskazuje, jakoby gwałt na dziecku był czymś lżejszym, niż szczególne okrucieństwo wobec zwierzęcia.

– Trudno wierzyć, że uda się go zresocjalizować, bo jest recydywistą. Pięć lat przed paskudnym czynem, jakiego dokonał na 8-latce, był już sądzony za podobny czyn i skazano go na 10 miesięcy pozbawianie wolności – zwraca uwagę portal nczas.com.

W tej samej sprawie proces toczył się wcześniej przed Sądem Rejonowym w Pleszewie. Wówczas zboczeniec został skazany również na cztery lata pozbawienia wolności.

– Gdyby prokuratura złożyła wówczas apelację (zrobił to obrońca oskarżonego), to w kolejnym procesie można by jeszcze podwyższyć zwyrodnialcowi wyrok. Niestety tak się nie stało, więc kaliski sąd mógł skazać zboczeńca jedynie na 4 lata więzienia – podaje nczas.com.

Skazany ma również zakaz zajmowania stanowisk, wykonywania zawodów oraz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem i edukacją małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat. Został również zobowiązany udać się na terapię.

epoznan.pl / nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net