Spis powszechny. Przybyło emerytów, coraz mniej młodych

Spis powszechny wskazuje, że w polskim społeczeństwie znacząco przybyło emerytów. Jednocześnie spadł odsetek osób w wieku produkcyjnym. Coraz mniej jest także młodych Polaków. Odnotowano również ogromny wzrost rozwodów.

Spis powszechny z ubiegłego roku wskazuje, że Polacy starzeją się oraz zmierzamy do wymarcia. Według opublikowanych przez GUS danych wynika, że w Polsce znajduje się coraz mniej dzieci, młodzieży i osób w wieku produkcyjnym. Znacząco rośnie natomiast liczba osób starszych.

– Jedyną grupą społeczną, która w ciągu ostatniej dekady stała się bardziej liczna, są osoby po 60. roku życia – podaje businessinsider.com.

W 2011 roku seniorów – pod pojęciem tym rozumie się tutaj kobiety po 60 roku życia i mężczyzn po 65 – było 6,5 mln. W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 8,5 mln, co oznacza wzrost o ponad 30 proc..

Liczba osób w wieku produkcyjnym spadła o 2,2 mln (9 proc.). Liczba dzieci i młodzieży spadła z 7,2 mln do 7 mln.

– Na skutek zmian w ekonomicznych grupach wieku wzrósł współczynnik obciążenia. Oznacza to, że w 2021 r. na każde 100 osób w wieku produkcyjnym przypadało 69 osób w wieku nieprodukcyjnym; o blisko 14 osób więcej niż miało to miejsce w 2011 r. – podaje portal businessinsider.com.pl.

Przez 10 lat liczba osób żyjących w małżeństwie spadła z 56 do 54 proc.. Liczba wdów i wdowców spadła z 9,6 do 8,5 proc.. Znacząco wzrosła liczba rozwodów. W 2011 roku było takich osób około 5 proc., teraz wynosi 7,6 proc., co oznacza wzrost o ponad 50 proc..

Od 2011 roku spadła też liczba mieszkańców miast o 657 tys.. Na wsi zaś żyje o 181,3 tys. osób więcej.

businessinsider.com.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

3 komentarze do “Spis powszechny. Przybyło emerytów, coraz mniej młodych

 • 23 maja 2022 o 16:39
  Permalink

  to wszystko ma morawiecki w komputerze z urzędu stanu cywilnego, ZUS, US itp
  co przykryło nielegalne pobranie informacji od Polaków na co zgodzili się wyspowiadani w spisie powszechnym nieruchomości i wiary

  Odpowiedz
 • 24 maja 2022 o 07:59
  Permalink

  Nic sie nie dzieje .afrykanskie malpy na pontonach juz plyna. Przez lata media , hollywod, internet wmawiali bialej kobiecie jaki to koczkadan nie jest meski. Zaraz nadrobia malymi koczkodankami co zreszta juz widac na ulicach miast. Pytanie dlaczego? Odp. Jest prosta .koczkodanem sie latwiej steruje

  Odpowiedz
  • 24 maja 2022 o 13:21
   Permalink

   Kochani Polscy mezczyzni!!!!!!! Jak bedziecie miec takie piekne silne miesnie i takie piekne duze czasem wielkie penisy i tak dobrze pracowali nimi nie tylko w lozku…. to chetnie bym poczula gleboko w sobie Polaka …

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net