„Stop aborcji” trafiło do Sejmu. Fundacja Pro – Prawo do Życia zebrała 130 tys. podpisów pod projektem ustawy chroniącej życie

Wczoraj o godz. 12 pod Sejmem odbyła się konferencja Fundacji Pro – Prawo do Życia przy okazji złożenia podpisów pod projektem „Stop aborcji”. Obrońcy życia zebrali łącznie prawie 130 tys. podpisów.

Jak informuje Fundacja Pro, „autorzy projektu i prawie 130 tys. obywateli RP uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją”.

– Wadliwe zapisy kodeksu karnego powodują, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w Internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 000 ofiar rocznie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 nie stanowi istotnej bariery dla zabójców, ponieważ nie odnosi się w żaden sposób do ścigania aborcyjnych przestępstw – napisano na stronazycia.pl.

Prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia i Przewodniczący Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Mariusz Dzierżawski zwrócił uwagę, że „niestety ludzie odpowiedzialni za stanowienie i przestrzeganie prawa w Polsce, tolerują to, że dziesiątki tysięcy dzieci giną, matki i ojcowie stają się współuczestnikami zbrodni, a ład moralny w Polsce jest niszczony”.

– Wobec bezczynności władz podjęliśmy społeczną inicjatywę ustawodawczą Stop aborcji. Mimo trudnych warunków nasi wolontariusze zebrali około 130 000 podpisów obywateli popierających projekt – powiedział Mariusz Dzierżawski.

– Zgodnie z projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem – dodał lider obrońców życia.

– Projektem wkrótce powinien zająć się Sejm. Ochrona życia najsłabszych jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, wynikającym z zasad moralnych i zapisów Konstytucji. Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt Stop aborcji. Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy – podkreślił Dzierżawski.

Fundacja Pro – Prawo do Życia zwraca uwagę na „wadliwe zapisy Kodeksu Karnego”, które utrudniają walkę z aborcyjną mafią, która sprzedaje pigułki aborcyjne.

– Handlarze śmierci pewni są swojej bezkarności i jawnie reklamują swoją działalność, pisząc publicznie nawet o tym, co zrobić ze zwłokami zabitego dziecka po aborcji. Według ostrożnych szacunków ok. 30 000 polskich dzieci ginie co roku w wyniku przyjęcia przez matki środków poronnych. Wiele kobiet ponosi przy okazji uszczerbek na zdrowiu, a znacznie więcej do końca życia zmaga się z problemami psychicznymi – czytamy na stronie Fundacji Pro.

– Główną wadą obecnych zapisów kodeksowych jest faktyczna bezkarność aborcji nielegalnej. Projekt „Stop aborcji 2021” usuwa tę wadę, zapewniając dzieciom poczętym równą co do zasady ochronę prawną. Sądy będą przy tym miały możliwość nadzwyczajnego złagodzenia kary, aż do całkowitego odstąpienia od jej wymierzania, ale ściganie pomocnictwa w aborcji będzie znacznie łatwiejsze. Reklamowanie środków poronnych przestanie być bezkarne – podkreślono na stronazycia.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net