Grupy zwolenników dzieciobójstwa na uczelniach medycznych

Jak informuje jedna neofeministycznych stron internetowych, w Polsce powstają oddziały stowarzyszenia zwolenników zabijania nienarodzonych – „Medical Students for Choice„. W ramach spotkań studentki mają się tam m.in. uczyć, jak skutecznie mordować dziecko w macicy za pomocą cewnika ssącego.

foto: YouTube
foto: YouTube

MSFC działa już od lat w 30 różnych krajach świata, głównie w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Jak czytamy na stronie „Codziennika Feministycznego”, teraz ma działać także w Polsce – w Poznaniu i Warszawie. Międzynarodowa strona MSFC informuje już o poznańskim oddziale, który mieści się na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Członkowie organizacji najwyraźniej nie chwalą się swoją działalnością, ponieważ informacja na stronie MSFC to właściwie jedyna ogólnodostępna w sieci wzmianka o poznańskiej grupie.

Zgodnie z zapowiedziami „Codziennika”, kolejny oddział stowarzyszenia zwolenników mordowania ma powstać w stolicy – najpewniej chodzi o Warszawski Uniwersytet Medyczny. Redakcja nie podaje nazwy uczelni, lecz to jedyna tego rodzaju szkoła w stolicy, poza tym facebookowy profil cytowanej przez stronę inicjatorki pomysłu wskazuje właśnie na WUM.

Chcę zorganizować spotkanie o poradnictwie antykoncepcyjnym dla studentek i studentów medycyny, bo większość z nich, z racji, że na większości uniwersytetów w Polsce (u nas będzie po petycji studenckiej w tym roku wprowadzona) nie ma seksuologii w programie, to nie za bardzo ludzie wiedzą, jak z pacjentkami rozmawiać, by wybrać antykoncepcję, która spełnia jej oczekiwania” – deklaruje studentka tej właśnie uczelni, przedstawiająca się jako Martyna Edyta. „Z praktycznych warsztatów planujemy wypożyczenie z MSFC zestawów do nauki wazektomii i metody próżniowej aborcji” – dodaje kobieta. Chodzi o morderstwo za pomocą cewnika ssącego, które polega de facto na rozrywaniu na kawałki ciała nienarodzonego dziecka. Film ukazujący tę metodę uśmiercania można zobaczyć TUTAJ. „A za rok, mam nadzieję, któraś z członkiń będzie miała okazję odbyć staż obserwacyjny w którejś z partnerskich placówek” – zapowiada Martyna Edyta (jak widać, stowarzyszenie z góry zakłada jedynie udział kobiet).

Kim jest Martyna Edyta? Facebook informuje, iż to studentka WUM bardzo mocno zaangażowana w działalność organizacji proaborcyjnych i neofeministycznych. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny,  na Twitterze przedstawia się jako „#LGBTQIA ally. Feministka na uniwersytecie medycznym”. Nie omieszkała ocenić działalności „Fundacji Małych Stópek” na jedną gwiazdkę – zapewne dla zasady.

Przekaż wieści dalej!

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Więcej artykułów autora

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.