5 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

Światowe koncerny szantażują Afrykę: Legalizacja mordowania dzieci albo brak pomocy

Twitter Afrique Infos

Biskupi z Wybrzeża Kości Słoniowej walczą o to, by mordowanie nienarodzonych dzieci nie zostało zalegalizowane. Zauważają też, że „w imię globalizacji promuje się kulturę śmierci, tak jakby Afryka miała za mało już własnych cierpień”.

Wybrzeże Kości Słoniowej wprost wskazuje na szacunek do każdego życia ludzkiego. Kodeks karny tego kraju przewiduje również konkretne kary za dokonanie tzw. aborcji.

– Podstawowa zasada ochrony każdego życia nie może być negocjowalna. Musi pozostać fundamentem działań społeczno-politycznych – powiedział ks. Donald Zagore ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Przypomniał również, że biskupi tego kraju jednoznacznie stwierdzili, że nie można ulec szantażowi światowych koncernów.

Biskupi alarmują, że „międzynarodowe lobby” wywiera nacisk na miejscowych polityków, by zwiększyć swobodę aborcyjną oraz antykoncepcyjną. Mówi się także o przymusowych sterylizacjach.

– To naprawdę smutne, że Afrykę, która na co dzień boryka się już z suszą, głodem, różnorakimi epidemiami i wojnami chce się jeszcze bardziej osłabić. Zamiast działać na rzecz dobra wszystkich obywateli promuje się prawa wymierzone w człowieka – stwierdził ks. Donald Zagore. – Legalizacja aborcji dla naszej ojczyzny będzie oznaczała regres moralny i kulturowy. Zalegalizowanie tego procederu oznacza bowiem legalizację zbrodni – oznajmił.

Kapłan zwrócił również uwagę, że „antynatalistyczna mentalność próbuje zniszczyć kulturę afrykańską, w której każde dziecko było zawsze darem”.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net