2 kwietnia 2024
Rodzina

Szok. PZH: Nie zaleca się wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem

Na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny widnieje zalecenie, według którego „nie zaleca się wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem”. Chodzi o aplikację nieprzebadanego preparatu na koronawirusa.

Chodzi o zalecenie z końca kwietnia, które widnieje na stronie szczepienia.pzh.gov.pl. Uwagę na zapis zwróciła Fundacja Pro – Prawo do Życia. Obrońcy życia stwierdzają, że po przeczytaniu takiego sformułowania „automatycznie nasuwają się dwie reakcje”. – Pierwsza to niedowierzanie, czy aby powyższe słowa odczytaliśmy poprawnie, czy czegoś nie przeoczyliśmy, albo nie nadinterpretowaliśmy. Po upewnieniu się, że sformułowanie odczytaliśmy poprawnie, towarzyszy nam zaskoczenie i oburzenie tym, jak poważna instytucja państwowa może odradzać wykonywanie testu ciążowego przed przyjęciem preparatów, których nie można uznać za obojętne dla zdrowia nienarodzonych dzieci i ich matek. Przecież preparat uznawany za szczepionkę to nie jest witamina C, czy kwas foliowy – czytamy na stronazycia.pl.

– Podczas rutynowych wizyt w gabinetach lekarskich przed wykonaniem większości badań, czy zaordynowaniem jakichkolwiek leków pacjentki słyszą pytanie dyżurne „czy jest pani w ciąży?” Każdy poważny lekarz, pielęgniarka, radiolog, czy inny medyk chce się upewnić, że zastosowane przez niego postępowanie nie będzie szkodliwe dla dziecka rozwijającego się w łonie matki. Na ulotce każdego niemal leku czy suplementu diety jest zawarta informacja o tym, czy dany specyfik można przyjmować będąc w ciąży lub karmiąc piersią. Upewnienie się czy pacjentka jest w ciąży, wydawałoby się czymś oczywistym, wręcz obligatoryjnym i niewymagającym uzasadniania. A jednak, jak widać, są wyjątki od tej zasady – podkreślono.

Jak czytamy na stronie PZH, „ciąża nie jest przeciwwskazaniem do podania szczepionki mRNA lub wektorowej przeciwko COVID-19”. – Wprawdzie w żadnym z badań klinicznych szczepionek przeciwko COVID-19 nie uczestniczyły kobiety w ciąży, jednak biorąc pod uwagę mechanizm działania tych preparatów (nie zawierają wirusów zdolnych do replikacji), ryzyko niepożądanych zdarzeń u płodu lub zaszczepionej przyszłej matki jest znikome, podobnie jak w przypadku innych szczepionek „nieżywych”/inaktywowanych. Wyniki badań nieklinicznych na zwierzętach nie wykazały zagrożenia dla płodu. W przypadku kobiety w ciąży możliwe jest szczególne podejście. Szczepienie może być przeprowadzone po przedstawieniu kobiecie w ciąży informacji o szczepionce, pomimo braku danych z badań klinicznych. Dotyczy to szczególnie personelu medycznego, narażonego na zakażenie SARS-CoV-2 lub z innych grup zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. Decyzja o szczepieniu przeciw COVID-19 w tej grupie powinna być oparta na ocenie korzyści i ryzyka – napisano.

– Kobieta w ciąży może zdecydować się na szczepienie przeciw COVID-19 po zapoznaniu się z wiedzą na temat szczepionki. Nie zaleca się natomiast wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem. Po szczepieniu nie jest wymagane zachowanie określonego odstępu przed planowaniem ciąży. Odczekanie 4 tygodni od podania drugiej dawki może jednak ułatwić odróżnienie ewentualnych NOP od wczesnych powikłań ciąży – czytamy na stronie PZH.

Fundacja Pro zwraca uwagę, że instytucja powołuje się na stanowisko Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników Stanowisko Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące szczepień kobiet ciężarnych przeciwko COVID-19. Ci z kolei powołują się na „opublikowane dane światowe oraz na własne badania i obserwacje”.

– Analiza podanych źródeł wyników badan i statystyk jednoznacznie nasuwa przypuszczenie, iż badania były przeprowadzane przez podmioty bezpośrednio lub pośredni zainteresowane promowaniem i upowszechnianiem szczepionek przeciwko covid-19 oferowanych przez koncerny farmaceutyczne. Siłą rzeczy liczba osób biorących udział w przytaczanych badaniach była ograniczona, a ponadto na chwilę obecną nadal nikt nie jest w stanie przewidzieć wpływu szczepionek przeciwko covid-19 na rozwój dzieci w perspektywie długoterminowej. Sam prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników prof. Zimmer w swojej wypowiedzi przyznał: „(…) nie mamy badań odległych bezpieczeństwa szczepień (…)”, chociaż sam jest orędownikiem szczepienia kobiet w ciąży przeciw covid-19 – czytamy na stronazycia.pl.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Szok. PZH: Nie zaleca się wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem

  • Ogólnie żenada!! Jak można tak omamić społeczeństwo i podawac takie zalecenia dla kobiet żeby nie robić testu ciążowego!!!? O co w tym wszystkim chodzi? Wciąż się zastanawiam i myślę że ten wielki eksperyment nie prowadzi do niczego dobrego!! Zrobili z ludzi króliki doświadczalne. Skutki trudno przewidzieć. Moje podejrzenie- mogą być opłakane

    Odpowiedz
  • A lemingi nadal ochoczo stosują się do bzdur wyssanych z zasyfionego palca. Do tego dalej głosują na te zakłamane i przekupne szambo. Naiwność i ignorancja orbitują pod sufitem w znacznej części społeczeństwa. Kto może, niech spiernicza w przysłowiowe Bieszczady, bo ta psychoza w końcu zaowocuje… zapewne mocniej niż w Australii obecnie.
    Autorowi tego art. brawo za czujne oko.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net