15 czerwca 2024
Rodzina

TikTok ograniczy swoją dostępność dla osób poniżej 18 roku życia

TikTok ogłosił, że użytkownicy poniżej 18 roku życia będą mogli spędzić na platformie maksymalnie 60 minut dziennie. Jak podkreślają twórcy, chcą w ten sposób pomóc użytkownikom korzystać z platformy w sposób bezpieczny i ograniczyć możliwość nadmiernej konsumpcji jej zasobów kosztem realnego życia.

Osoby poniżej 18 roku życia otrzymają automatycznie limit 60 minut dziennie na korzystanie z TikToka. Nie oznacza to jednak realnej blokady w każdej sytuacji.

Po przekroczeniu dziennego limitu, użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła. Po tym dalej będzie mógł kontynuować korzystanie z aplikacji.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– I tutaj wkrada nam się bardzo ważny aspekt związany z kontrolą rodzicielską. W sytuacji, gdy nastolatek samodzielnie założy konto i nie poda prawdziwego wieku, będzie mógł łatwo obejść ograniczenia. Zatem każdy świadomy rodzic powinien samodzielnie skonfigurować kontrolę, aby ograniczenia nałożone przez TikToka realnie działały – wyjaśnia portal instalki.pl.

– Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe. Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children’s Hospital – powiedział Piotr Żaczko, Manager Komunikacji TikToka w Europie Środkowej.

Jednocześnie TikTok zachęca nastolatków do samodzielnego ustawienia dziennego limitu. Istnieje możliwość zmiany limitu 60 minut na 100 minut.

instalki.pl

fot. ilustracyjne/fot. Kon Zografos/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net