To nie żart, ale „poważna” odpowiedź na interpelację posła Klawitera. „Członkowie rządu PiS nieustannie promują ochronę życia”

W odpowiedzi na interpelację posła Jana Klawitera z Prawicy Rzeczypospolitej dowiadujemy się, że „członkowie rządu Prawa i Sprawiedliwości za pomocą własnej działalności politycznej oraz stałemu kontaktowi ze społeczeństwem nieustannie promują wartości przyświecające temu rządowi – m.in. takie kwestie jak rodzina czy ochrona życia”.

P. Tracz/KPRM, Flickr/YouTube (kolaż)

Na początku września poseł Jan Klawiter złożył interpelacje poselską z zapytaniem o to, jak – zgodnie z obietnicą ówczesnej premier Beaty Szydło z października 2016 roku – idzie realizacja obietnic o przeprowadzeniu „kompleksowej, szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, społecznej, wspierającej i promującej ochronę życia”.

– W związku z tym zwracam się z zapytaniem: 1. Czy zapowiadane działania zostały podjęte, a jeśli tak, to od kiedy? Jeśli jeszcze nie zostały podjęte – kiedy zostaną i co jest powodem zwłoki? 2. Jaki jest lub przewiduje się, że będzie, budżet wspomnianej akcji? 3. Kto odpowiada za jej przeprowadzenie (jakie ministerstwo lub urząd)? 4. Czy rząd zamierza monitorować jej wyniki? Jeśli tak, to kiedy zostanie przedstawiony raport z realizacji tej akcji? – czytamy w interpelacji posła Prawicy Rzeczypospolitej.

Oficjalna odpowiedź z 9 listopada zwala z nóg. Przytaczamy ją w całości poniżej.

Szanowny Panie Marszałku,

w odpowiedzi na interpelację nr 25805, autorstwa posła Jana Klawitera, w imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów Beaty Szydło, uprzejmie informuję, że członkowie rządu Prawa i Sprawiedliwości za pomocą własnej działalności politycznej oraz stałemu kontaktowi ze społeczeństwem nieustannie promują wartości przyświecające temu rządowi – m.in. takie kwestie jak rodzina czy ochrona życia.

Bez wątpienia jednym z aspektów promocji powyższych wartości była praca rządu nad powstaniem programu „Za życiem”. Wobec tej inicjatywy przeprowadzono jedne z największych w Polsce konsultacji, które zawierały m.in. cykl szesnastu regionalnych i dwóch ogólnopolskich konferencji połączonych z warsztatami, podczas których opiniowano zmiany ustaw w związku z wejściem w życie programu „Za życiem”. Odbyły się również liczne spotkania ze środowiskami osób niepełnosprawnych. Konsultacje skierowane były zarówno do przedstawicieli organizacji zajmujących się kwestiami wychowawczymi, socjalnymi, niepełnosprawnością, jak też do wszystkich zainteresowanych.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości poprzez spotkania ze społeczeństwem, publicznymi przekazami płynącymi z mediów, głosowaniami w Sejmie, a także inicjatywami ustawodawczymi prowadzi nieustanną promocję wartości skupionych wokół życia i rodziny.

Z poważaniem

Paweł Szrot

Z naszej strony pojawiają się dwa pytania: Kto i ile zarobił na tym programie „za życiem”, którego nikt nie widział ani nie słyszał?

sejm.gov.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net