14 czerwca 2024
Rodzina

Trzaskowski przegrywa w sądzie z Fundacją Pro-Prawo do życia. Sąd: Argumentacja prezydenta pozbawiona logiki

Prezydent Warszawy przegrał w sądzie z Fundacją Pro-Prawo do życia. Rafał Trzaskowski usiłował zablokować za pomocą metod administracyjnych akcję informacyjną na temat tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia, która ma wkrótce odbyć się na ulicach stolicy.

W przyszłym tygodniu Fundacja Pro-Prawo do życia zaplanowała organizację w Warszawie szeregu akcji informacyjnych na temat tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia. Kampania społeczna z użyciem furgonetki wyposażonej w plakaty i megafony ma odbywać się w ruchliwym miejscu stolicy obok Urzędu Miasta Warszawa, którego urzędnicy aktywnie wspierają wchodzących do szkół edukatorów seksualnych i aktywistów LGBT.

Akcja została zablokowana przez Rafała Trzaskowskiego, który wydał wolontariuszom Fundacji zakaz organizacji zgromadzeń publicznych w wyznaczonych terminach. Zdaniem Trzaskowskiego, obecność furgonetki Fundacji w pobliżu budynku Urzędu Miasta może spowodować „zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich osób pracujących w budynku”.

Fundacja odwołała się od tej decyzji do sądu. Wczoraj o godz. 12 odbyła się rozprawa, a sąd uwzględnił odwołanie Fundacji i uchylił zakaz Trzaskowskiego. W opinii sądu, argumentacja Trzaskowskiego była pozbawiona logiki.

– To nie pierwszy raz kiedy władze Warszawy usiłują zablokować i cenzurować niezależne akcje informacyjne na ulicach stolicy. Nasi wolontariusze spotykają się z regularnymi prześladowaniami ze strony urzędników, którzy starają się usunąć niewygodne dla nich fakty na temat tzw. edukacji seksualnej dzieci, forsowanej w warszawskich szkołach, oraz medycznych, psychicznych i duchowych konsekwencji homoseksualnego stylu życia, promowanego przez Urząd Miasta Warszawa. Cieszę się, że sąd tym razem stanął po stronie wolności – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu fundacji.

W najbliższym czasie Fundacja Pro-Prawo do życia zamierza również przeprowadzić w Warszawie kolejne akcje informacyjne na temat skutków aborcji.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net