9 grudnia 2023
Kościół i wiaraRodzina

Tymczasem w Szwecji. Homoseksualny pastor ogłosił, że nie będzie udzielał ślubów parom heteroseksualnym

Homoseksualny pastor z „Kościoła Szwedzkiego” powiedział na antenie radia SR, że nie będzie udzielał ślubów normalnym parom.

– Podjąłem decyzję o odmowie udzielania ślubu parom heteroseksualnym – powiedział lider heretyckiego wyznania Lars Gårdfeldt. To jego forma protestu wobec przepisów, które wprowadził „Kościół Szwedzki”. Według nich, pastorzy mogą odmówić udzielenia ślubu w przypadku stwierdzenia jakiegoś problemu w tej materii.

Wyszczególniono m.in. sytuację, gdy para lub jedna z osób chcących zawrzeć małżeństwo jest pijana, pod wpływem narkotyków, czy w przypadku związku homoseksualnego.

– W takim razie to samo musi dotyczyć mnie jako pastora homoseksualnego. Muszę mieć prawo odrzucać pary heteroseksualne – przekonywał pastor, który na co dzień pracuje w kościele Carla Johana w Gothenburgu.

– Wielu chce, aby podkreślono, że chodzi o trwającą dyskryminację w Kościele – dodał.

Lars Erik Gårdfeldt urodził się w 1965 roku w Kristinehamn. Jest pastorem w heretyckiej wspólnocie, pisarzem oraz działaczem totalitarnego ruchu LGBT. Za swoją działalność w tym ostatnim otrzymał nawet kilka odznaczeń od organizacji forsujących homoseksualizm w przestrzeni publicznej. Udzielał się także politycznie. Działał z socjaldemokratami, zaś w 2014 ubiegał się o miejsce w parlamencie z list Inicjatywy Feministycznej.

rtl.lu / svt.se / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net