W Gnieźnie nie będzie homoparady. I to decyzją prezydenta z PO

Katedra w Gnieźnie/fot. ilustracyjne/fot. Diego Delso/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

– Władze miasta zadecydowały o zakazie organizacji manifestacji, zaplanowanych na najbliższą sobotę 13 kwietnia – informuje portal gniezno24.com. Zaznacza, że „dotyczy to wszystkich zainteresowanych stron”.

W tę sobotę w Gnieźnie miało być gorąco. Zaplanowane były dwie homoparady oraz liczne kontrmanifestacje. Łącznie zgłoszono 18 zgromadzeń tego dnia.

– Organizatorzy zaplanowali te wydarzenia w tym samym czasie w centrum miasta; ponadto większość z nich ma odbywać się w tych samych lokalizacjach. Jest to sytuacja niecodzienna i nie ma precedensu w historii naszego miasta – napisano w oświadczeniu prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

– Należy więc założyć, że w jednym miejscu i czasie spotkają się ze sobą bardzo zantagonizowani przedstawiciele różnych grup społecznych, m.in. zwolennicy środowisk LGBT, a także grupy radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne. Biorąc pod uwagę doświadczenia innych miast, a także temperaturę każdego sporu światopoglądowego prowadzonego pomiędzy tymi grupami, istnieje uzasadniona obawa zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców w tym np. parkujących aut czy ogródków kawiarnianych. Planowana trasa przemarszu przez centrum Gniezna spowodowałaby ponadto całkowity paraliż komunikacyjny miasta – napisał prezydent Gniezna.

– I właśnie w obawie o zdrowie i życie oraz bezpieczeństwo, mienie mieszkańców i przebywających w tym czasie gości, jako prezydent – osoba odpowiedzialna za porządek społeczny, postanowiłem nie wyrażać zgody na żadne z tych zgromadzeń – wyjaśnił.

Zaznaczył również, że „szanuję prawa każdej grupy społecznej do manifestowania swoich poglądów, niemniej bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Gniezna są dla mnie najważniejsze”.

– Podkreślam, że zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno uczestników tych zgromadzeń, jak i osób postronnych, jest jedynym i wyłącznym powodem moich decyzji – podsumowano.

Lokalny portal informuje, że organizatorzy mają prawo do odwołania się od decyzji w ciągu 24 godzin w sądzie. Obie strony zadeklarowały, że to zrobią.

gniezno24.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.