5 kwietnia 2024
Rodzina

W listopadzie na Ziemi będzie 8 mld ludzi. Chiny stracą tytuł najludniejszego państwa świata

15 listopada liczba ludności na świecie ma wynieść 8 miliardów. Tak wynika z opublikowanego przez ONZ raportu. Chiny przestaną być też najludniejszym państwem świata, zaś tytuł ten zyskają Indie.

– Dotarcie do poziomu ośmiu miliardów to przełom liczbowy, ale zawsze musimy skupiać się na ludziach. W świecie, który staramy się budować, 8 miliardów ludzi to 8 miliardów szans na godne i spełnione życie – powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ szacuje, że do 2030 roku liczba ludności na świecie wyniesie 8 mld. Z kolei w 2050 roku będzie nas 9,7 mld. W latach 80 z kolei, według ONZ, na świecie będzie żyło 10,4 mld ludzi. Wówczas liczba ta ma utrzymywać się do 2100 roku.

Oczywiście powyższe liczby mogą się spełnić pod warunkiem, że w międzyczasie nie dojdzie do wielkiego, światowego konfliktu zbrojnego. Wówczas jest bardzo prawdopodobny znaczny spadek populacji.

– Podczas gdy w kilku krajach rozwijających się obserwowany jest spadek liczby urodzeń, ponad połowa przewidywanego wzrostu światowej populacji w nadchodzących dziesięcioleciach będzie skoncentrowana w ośmiu krajach – napisano w raporcie ONZ.

Wspomniane państwa to Demokratyczna Republika Konga, Egipt, Etiopia, Indie, Nigeria, Pakistan, Filipiny i Tanzania.

– Średnia długość życia na świecie wzrosła z 64,6 lat na początku lat 90. XX wieku do 72,6 lat w 2019 roku. Ponadto świat odnotowuje wysoki poziom urbanizacji i nasilone zjawisko migracji. Do 2050 roku około 66 proc. światowej populacji będzie mieszkać w miastach – twierdzi ONZ.

Liczba ludności świata w ostatnich wiekach znacząco wzrosła. Siedem miliardów ludzi na świecie było w w 2011 roku. Sześć miliardów zaś osiągnięto w 1999 roku.

CZYTAJ TEŻ: Bill Gates będzie wściekły. Elon Musk: Jeśli nie wzrośnie dzietność, cywilizacja upadnie

Obecnie szacuje się, że od początku istnienia naszego gatunku, na Ziemi żyło 108 mld ludzi.

W dzisiejszych czasach żyje 7 proc. całej dotychczasowej populacji ludzkiej.

nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net