6 kwietnia 2024
Rodzina

W Teksasie zmniejszyła się liczba zamordowanych przed narodzeniem dzieci. Dane są wyraźne

Po wprowadzeniu przez Teksas prawa zakazującego mordowania nienarodzonych dzieci od momentu bicia serca urodziło się znacznie więcej dzieci, niż w poprzednim czasie. Wynika z tego, że dzięki przepisom liczba dokonanych morderstw zmniejszyła się.

1 września ubiegłego roku weszła w życie ustawa „Texas Hearbeat Act” (THA), która zakazuje zamordowania nienarodzonego dziecka od 6 tygodnia ciąży. Wówczas bije już serce dziecka.

Dr Michael J. New z Katolickiego Uniwersytetu Ameryki i Instytutu Charlotte Lozier przeprowadził analizę, z której wynika, że dzięki nowym przepisom znacząco zmniejszyła się liczba zamordowanych dzieci. Jak podkreślił, w okresie od marca do lipca tego roku urodziło się ponad 5 tys. dzieci więcej, niż w analogicznym okresie w latach ubiegłych.

Oprócz tego dr New podkreśla, że od wejścia w życie ustawy THA znacząco zmalała liczba legalnie przeprowadzonych morderstw nienarodzonych dzieci w Teksasie. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy obowiązywania ustawy, średni miesięczny spadek morderstw zgodnych z prawem wyniósł 2760 przypadków. Różnica wynika z porównania tego okresu z okresem analogicznym z poprzedniego roku. Wówczas wykonywano średnio 5,2 tys. morderstw dzieci w ciągu miesiąca.

THA była od samego początku atakowana przez Demokratów, włącznie z administracją prezydenta Josepha Bidena. Przypominamy, że nadal wiele mediów nazywających się „katolickimi” uważa, że prezydent Biden jest katolikiem, milcząc na temat jego jawnie antykościelnych zapędów.

– Naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Ameryki i Instytutu Charlotte Lozier zwraca jednak uwagę, że tego typu porównanie może być nie do końca miarodajne, dlatego że zdecydowanie więcej aborcji dokonuje się w pierwszych trzech niż w ostatnich trzech miesiącach roku. Tak wynika z danych teksańskiego Departamentu Usług Zdrowotnych – podaje portal dorzeczy.pl.

Dlatego, jak wskazuje autor analizy, lepiej porównać okres od września 2021 roku do stycznia roku obecnego. Tu również widać zdecydowany spadek. Ten okres w latach 2018-2021 wskazuje na około 22 tys. zamordowanych dzieci w tym czasie. W przypadku września roku ubiegłego i stycznia tego roku, zamordowano legalnie już tylko ponad 12 tys. dzieci, co jest spadkiem wynoszącym około 10 tys..

Ponadto w Teksasie urodziło się więcej dzieci.

– Za początek analizy dotyczącej wpływu teksańskiej ustawy o biciu serca na liczbę urodzeń dr Michael J. New przyjął połowę marca 2022 roku. Wszystko dlatego, że według danych amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC), 83 procent urodzeń żywych ma miejsce między 37. a 40. tygodniem ciąży – podaje dorzeczy.pl.

Departament Usług Zdrowotnych Teksasu podaje, że w okresie marzec-lipiec tego roku urodziło się o 5 tys. dzieci więcej, niż w analogicznym okresie czasu w latach 2019-2021.

– Ta analiza pokazuje, że prawie 50 procent dzieci narażonych na aborcję, które były chronione przez ustawę Texas Heartbeat Act, zostało donoszonych do terminu prawdopodobnie w wyniku uchwalenia tego prawa – stwierdza dr Michael J. New.

Podkreśla również, że jest to wzrost urodzeń aż o 3 proc.

dorzeczy.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net