Wazony-pośladki w służbie homolobby

facebook.com/bosquetmagazine

Zwolennicy promowania ryzykowanych zachowań seksualnych słyną nie od dziś z dość nietypowego podejścia do estetyki, widocznego w przeróżnych szokujących „dziełach sztuki”. Tym razem w ramach „walki z homofobią” stworzono… wazony w kształcie męskich pup.

Szwedzki „artysta” Fredrik Andersson powołał do życia ArseVase (w dosłownym tłumaczeniu „TyłkoWazon”) – wazony w kształcie męskich pośladków. Otwór na kwiatek znajduje się w dziurce przedstawiającej odbyt. Kupując ArseVase konsument wspiera osoby chore na HIV. Jednak, jak tłumaczy sam autor projektu, nie chodzi wyłącznie o pomoc finansową, ale o szokowanie i walkę ze „stereotypami”. Przedstawiciele homolobby nie chcą bowiem zmierzyć się z faktami, iż to właśnie homoseksualny seks jest jedną z najczęstszych przyczyn zakażeń wirusem HIV.

– Arse Vase to nic innego, jak wazony w kształcie tyłków. Potencjalni nabywcy mają do wyboru właściwie każdy możliwy odcień skóry, więc nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony. Andersson, który sam otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu, postanowił wykorzystać jeden z najstarszych stereotypów, dotyczący jego orientacji – czytamy na stronie reklamującej wazony. – W ostatnich latach zrozumiałem, że jako artysta mam obowiązek dać coś z siebie wspólnocie, do której sam należę. Uznałem, że mój komiks o tematyce LGBT to za mało i tak zrodził się pomysł na Arse Vase” – tłumaczy sam Andersson.

Powoływanie się na badania świadczące o tym, że seks homoseksualny zwiększa ryzyko zakażenia wirusem HIV jest obecnie uznawane za niepoprawne politycznie. Tymczasem z danych opublikowanych przez Centers for Disease Control aż 63 proc. nowych zakażeń HIV stanowią przypadki mężczyzn współżyjących z mężczyznami. Wśród homoseksualnych mężczyzn większe jest też także prawdopodobieństwo zarażenia innymi dolegliwościami przenoszonymi drogą płciową. Rok temu amerykańscy i kanadyjscy lekarze ostrzegali przed istną epidemią chorób wenerycznych wśród mężczyzn homoseksualnych (TUTAJ). Kilka lat temu nawet liberalna WHO zachęcała mężczyzn uprawiających homoseksualny seks, aby prewencyjnie zażywali leki przeciwwirusowe.

rp.pl, malydziennik.pl, exumag.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.