Wg Scheuring-Wielgus zamordowanie dziecka to „zabieg medyczny”

– Dla mnie aborcja jest zabiegiem medycznym – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus, poseł Lewicy.

Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy we wczorajszym programie „Onet Rano” atakowała Donalda Tuska m.in. za zbyt małe poparcie dla prawa do mordowania nienarodzonych dzieci.

– Donald Tusk wywodzi się z partii, która zawsze stoi w rozkroku. Nigdy nie wiadomo do końca, jaką ma odpowiedź na dany temat i jakie prezentuje poglądy. Tam nigdy nie ma odpowiedzi konkretnej. Jeżeli zapytałby pan Donalda Tuska, czy jest za liberalizacją prawa aborcyjnego, to nie odpowie „tak”, tylko kluczy. Mówi „ale, ale, ale” – mówiła poseł Lewicy.

– Ja się bardzo cieszę, że po tylu latach, w 2021 r., Platforma dojrzała do tego, aby w jakikolwiek sposób zmienić swoje stanowisko. Ok, cieszę się. Tylko tam jest zawsze „ale” – kontynuowała Scheuring-Wielgus na uwagę dziennikarza, że Donald Tusk w rozmowie z „Newsweekiem” zadeklarował gotowość do poszerzenia prawa do mordowania dzieci pod pewnymi względami.

– Ja, jako kobieta, która rodzi dzieci, bo tak stworzyła nas natura, nie chcę z kimkolwiek tego konsultować, bo każe mi tak prawo. Jeśli zajdę w ciążę, chcę pójść do lekarza, przedstawić mu swoją decyzję i od lekarza oczekuję pomocy niezależnie od tego, jaką decyzję podejmę. I to ja mam podjąć tę decyzję, a nie lekarz, psycholog, czy ktokolwiek inny. To jest ta różnica. Dla mnie aborcja jest zabiegiem medycznym i ja, jako kobieta, nie chcę, aby ktokolwiek za mnie decydował – przekonywała zapominając najwyraźniej, że dziecko nie jest własnością kobiety, lecz żywym człowiekiem – a więc mającym także prawa, m.in. do życia – współstworzonym także przez mężczyznę.

Jak widać, politycy lewicy nadal używają infantylnego hasła o tym, że to „decyzja wyłącznie kobiety”. Jak ktoś chce więc z nimi wchodzić w jakikolwiek merytoryczny dialog?

onet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

6 komentarzy do “Wg Scheuring-Wielgus zamordowanie dziecka to „zabieg medyczny”

 • 13 listopada 2021 o 16:25
  Permalink

  Skąd w Polakach tyle strachu? Tyle niepewności i kompleksów? Zakończenie niechcianej lub uszkodzonej ciąży do 12 tyg. jest zezwolonym zabiegiem niemal we wszystkich krajach na świecie! Zdrowie fizyczne i psychiczne jest najważniejsze, a utrzymywanie niechcianej ciąży może zakończyć się nawet śmiercią! Polacy wstańcie z kolan i nie głosujcie na matołów, którzy rujnują wasze zdrowie i dobrostan psychiczny.

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 16:33
   Permalink

   I jeszcze jedno: komórka jajowa połączona z plemnikiem, zygota i płód we wczesnym etapie rozwoju to nie jest dziecko! Autor chyba spał na biologii, i nie zdał do następnej klasy, skoro nie zna procesów embriogenezy.

   Odpowiedz
   • 19 listopada 2021 o 00:33
    Permalink

    Nie jest dzieckiem, ale jest żywym organizmem rozwijającym się w łonie matki.
    Chcesz mordować zacznij od siebie, czy może dyskryminujesz przyszłe dziecko odmawiając mu przyjścia na świat, zaznania miłości, radości…?

    Odpowiedz
    • 19 listopada 2021 o 20:07
     Permalink

     Nie w łonie tylko macicy! Nie znasz się na anatomii to się wypowiadaj! Kolejny, który zamiast się uczyć biologii to dłubał w nosie w szkolnej ławce.

     Odpowiedz
   • 2 grudnia 2021 o 09:15
    Permalink

    Co byś mówił gdyby to ciebia mama miała zamiar usunąć ze swojego łona?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net