Wilk w owczej skórze. Arcybiskup z Papieskiej Akademii Życia popiera prawo do mordowania dzieci we Włoszech i sprzeciwia się jego rewizji

Żyjemy niestety w czasie wielkiego zamętu w Kościele, gdzie szaty biskupie noszą nieraz wilki. Jak się okazuje, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, abp Vincenzo Paglia publicznie poparł prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Jak bredzi hierarcha, ustawa aborcyjna „jest teraz fundamentem naszego życia społecznego” i „absolutnie nie” należy jej poddawać debacie.

Skandaliczna wypowiedź padła w programie włoskiej telewizji Rai 3. Abp Paglia został zapytany o przepisy dotyczące prawa do mordowania dzieci.

– Ustawa 194 jest teraz fundamentem naszego życia społecznego – ogłosił hierarcha. Ustawa, o której wspomniał, jest prawem aborcyjnym, które pozwala na legalne mordowanie dzieci w tym kraju.

Potem arcybiskup mówił o kryzysie demograficznym Włoch i wskazywał na jego konsekwencje dla społeczeństwa jak i ekonomii. Dziennikarka wówczas zapytała hierarchę, czy ustawa 194 powinna zostać poddana pod dyskusję.

– Nie, absolutnie nie – odparł abp Paglia.

– W ostatnich tygodniach Papieska Akademia Życia zajmuje się między innymi próbą rozpropagowania nowego stanowiska na temat antykoncepcji. Według Akademii należy odejść od nauczania Piusa XI i św. Pawła VI, uznając, że „w niektórych wypadkach” pewne formy antykoncepcji są jakoby dopuszczalne – zwraca uwagę portal pch24.pl.

Warto też zwrócić uwagę, że abp Paglia chętnie angażował się w Wielką Histerię przekonując, że na rzekomą „pandemię” potrzebna jest „globalna odpowiedź”.

pch24.pl / youtube.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net