UW popiera „czarny protest” za zabijaniem

Prodziekan oraz jeden z wykładowców wydziału orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego zachęcają publicznie studentów i pracowników naukowych do uczestnictwa w strajku przeciwników ochrony życia. Na oficjalnej stronie fejsbukowej dwóch wydziałów pojawiła się także informacja, że wszelkie nieobecności tego dnia będą usprawiedliwione.

„Pani Prodziekan dr Marta Widy informuje, że ewentualne nieobecności studentów z dnia 03.10 br będą przez nia usprawiedliwione” – wiadomość o takiej treści przeczytali studenci orientalistyki UW, którzy weszli na stronę fejsbukową swojego wydziału w piątkowe popołudnie. Nieco szerszą deklarację, również podpisaną przez Martę Widy-Behisse, zamieszczono także na stronie wydziału hebraistyki. „Szanowni Państwo Kierownicy Jednostek, w związku z pojawiającymi się pytaniami informuję, że będę usprawiedliwiała nieobecność studentów na poniedziałkowych zajęciach, motywowaną udziałem w ogólnopolskim strajku. Nie jest to jednak równoznaczne z odwołaniem zajęć czy >>namawianiem<< studentów do udziału w strajku” – widnieje na stronie. Informacja o decyzji Widy-Behisse zamieszczono także przez link z lewicowego portalu, okraszając go serduszkiem. Jak widać, administracja oficjalnej strony uczelni państwowej nie ma oporów przed deklarowaniem sympatii dla ruchów będących za legalnym zabijaniem dzieci nienarodzonych.

foto: facebook.com/HebraistykaUW
foto: facebook.com/HebraistykaUW

Zachęcać studentów i kolegów w sposób jeszcze bardziej oczywisty nie obawia się wykładowca z wydziału orientalistyki, prof. Piotr Balcerowicz. Specjalista od Indii wyraźnie pisze, że uważa „nieobecność na zajęciach poniedziałkowych – motywowaną udziałem w ogólnopolskim strajku – nie tylko za usprawiedliwioną, ale nawet za zalecaną”. Dalszy ciąg jest wprost deklaracją poparcia dla strajku. „Tym samym też szczerze zachęcam – i namawiam wszystkich – do strajku w obronę elementarnych praw kobiet do decydowania o własnym ciele i losie. Namawiam tym samym zarówno studentów, jak i pracowników do strajku i wdzięczny będę za upowszechnienie tej namowy” – czytamy w wypowiedzi.

foto: facebook.com/zss.orient
foto: facebook.com/zss.orient

Jak widać, neutralność światopoglądowa uczelni państwowych to dla niektórych wykładowców UW jedynie frazes. Prof. Balcerowicz rok temu publicznie zadeklarował, iż pojęcie patriotyzmu jest mu obce i uważa on je za szkodliwe. Z kolei Marta Widy-Behisse to znana zwolenniczka przyjmowania islamskich imigrantów przez kraje Europy.

MGOT

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.