Kierowca Fundacji Pro skazany na 30 tys. zł grzywny. Wg sądu zniesławił działacza, z którym nigdy nie miał styczności

Kierowca furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia Jan Bienias został skazany przez sąd w Szczecinie na blisko 30 tys. zł kary za to, że umieszczona na aucie w ramach mobilnej kampanii informacyjnej grafika sugerowała, iż aktywiści LGBT mogą być utożsamiani z pedofilią. Wyrok zapadł krótko po tym, jak do opinii publicznej przedostała się informacja, iż jeden z liderów środowiska LGBT w Szczecinie i polityk KO odbywa karę więzienia za pedofilię, gdyż wykorzystał seksualnie 13-letniego chłopca. W ocenie Fundacji wyrok na kierowcę furgonetki ma charakter prześladowań sądowych, mających na celu cenzurowanie niewygodnych treści.

26 stycznia 2023 r. w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum zapadł wyrok na Jana Bieniasa, kierowcę furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia. Fundacja prowadzi w całej Polsce mobilne kampanie informacyjne, w ramach których pokazuje skutki tzw. „edukacji seksualnej” LGBT i aborcji. Sprawa dotyczyła akcji z września 2019 roku, kiedy po Szczecinie jeździła furgonetka Fundacji wyposażona w plandekę z napisem „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?; 4-latki: masturbacji; 6-latki: wyrażania zgody na seks; 9-latki: pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu”.

Oprócz tego na plandece znajdowało się logo akcji oraz jej nazwa „Stop pedofilii”, adres strony internetowej, a także informacja, że te wytyczne dla każdego wieku „edukacji” pochodzą bezpośrednio ze Standardów Edukacji Seksualnej, opracowanej przez WHO i niemiecką instytucję rządową. W ramach swoich akcji społecznych Fundacja Pro-Prawo do Życia informuje, że edukacja seksualna oparta o Standardy WHO prowadzona jest także w Polsce.

Akt oskarżenia przeciwko Bieniasowi złożył do sądu aktywista LGBT ze Szczecina. Zarzucił on działaczowi Fundacji, że treść plakatu na furgonetce Fundacji zniesławia go. Sprawa trwała ponad 2 lata, a sąd przyznał rację oskarżycielowi, skazując Jana Bieniasa na karę blisko 30 tys. zł grzywny, nawiązki i opłat administracyjnych.

– Z wyroku dowiedziałem się, że zestawienie na jednym plakacie wyrażeń „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?” oraz nazwy naszej akcji „Stop pedofilii” stanowi przestępstwo zniesławienia aktywisty, którego nie znam i którego nigdy wcześniej nie widziałem na oczy – mówi Jan Bienias.

Jak stwierdził sąd, Jan Bienias „kierując furgonetką i przemieszczając się po ulicach Szczecina eksponował umieszczone na plandece tego auta na jednej płaszczyźnie napisy o treści: 'Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci’ oraz 'stop pedofilii’ wskazujące na to, iż osoby związane z ruchem LGBT mają być utożsamiane z pedofilią, tj. popełnienia czynu z art. 212 § 2 kk [zniesławienie]”.

– Innymi słowy, zdaniem sądu i aktywistów LGBT ciężkim przestępstwem jest samo sugerowanie, że osoby związane z ruchem LGBT mogą mieć coś wspólnego z pedofilią – komentuje wyrok Jan Bienias.

Fundacja Pro-Prawo do Życia zwraca uwagę na to, iż miesiąc temu na światło dzienne wyszła informacja o tym, że jeden z liderów środowiska LGBT w Szczecinie trafił do więzienia za pedofilię. Krzysztof F., bo o nim mowa, prowadził razem ze swoim homoseksualnym partnerem restaurację w centrum Szczecina, w której organizował „randki LGBT”. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które najpierw działało pod nazwą Kampania Przeciw Homofobii Szczecin.

W sierpniu 2020 roku Krzysztof F. wykorzystał seksualnie 13-letniego chłopca. Przed gwałtem usiłował podać dziecku narkotyki.

Co więcej, Fundacja wskazuje na to, że w 2018 roku pedofil Krzysztof F. startował w wyborach samorządowych z listy Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie. W tych samych wyborach, również z list Koalicji Obywatelskiej, startował szczeciński aktywista LGBT, który złożył do sądu akt oskarżenia przeciwko Janowi Bieniasowi twierdząc, że sugerowanie powiązań między osobami związanymi z ruchem LGBT a pedofilią to przestępstwo zniesławienia.

– Sąd w Szczecinie przyznał oskarżającemu mnie aktywiście rację w sytuacji, gdy wcześniej inny sąd w Szczecinie skazał lidera szczecińskiego środowiska LGBT i polityka KO za wykorzystanie seksualne dziecka. Jest to nic innego jak zwykła cenzura prewencyjna, a działanie sądu przypomina proces pokazowy z czasów komunistycznych. Wyrok, który na mnie zapadł, oraz wyroki zapadające bez przerwy na innych wolontariuszy naszej Fundacji, to forma prześladowań sądowych, które mają na celu zmuszenie nas do zaprzestania działalności – podsumowuje Jan Bienias.

Wyrok przeciwko kierowcy furgonetki nie jest prawomocny. Fundacja zapowiada apelację oraz organizację kolejnych, mobilnych kampanii informacyjnych z użyciem pojazdów.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

2 komentarze do “Kierowca Fundacji Pro skazany na 30 tys. zł grzywny. Wg sądu zniesławił działacza, z którym nigdy nie miał styczności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net