1 grudnia 2023
Gospodarka i prawoRodzinaWiadomości

Wysyp fałszywych stron o 500+

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed stronami, które wyłudzają dane oraz pieniądze za rzekomą pomoc przy składaniu wniosku do programu Rodzina 500+. Resort zwrócił się do MSWiA o podjęcie działań w tej sprawie.

MRPiPS przypomina, że jedynymi stronami zawierającymi autoryzowane informacje o programie Rodzina 500+ są: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witryny ministerstw. „W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby stron internetowych odwołujących się do programu Rodzina 500 plus. Monitorujemy tę sytuację” – informuje resort.

Elżbieta Rafalska, minister MRPiPS, zapowiadała wcześniej, że rząd nie będzie bezczynny w takich sytuacjach. – Nie będziemy bezczynnie patrzeć na próby wyłudzania pieniędzy od ludzi i pobierania odpłatności za wypełnianie wniosków. Start programu jest 1 kwietnia. Z całą pewnością samorządy będą pomagały w wypełnianiu i wszędzie tam, gdzie są próby wyłudzenia pieniędzy za tę czynność będziemy współpracować i ostrzegać osoby, które będą chciały żerować na naiwności ludzi – mówiła minister.

Rafalska zwróciła się do MSWiA o podjęcie odpowiednich i szybkich działań wobec zgłoszeń o fałszywych stronach na temat 500+. Podobne ostrzeżenie wydało Ministerstwo Cyfryzacji, które zaznacza, że żadna z instytucji nie żąda od ludzi podawania lub potwierdzania drogą mailową lub przez SMS danych wrażliwych, jak np. nazwisko, nr dowodu osobistego czy PESEL.

Wnioski można będzie bezpłatnie składać od 1 kwietnia w urzędach gminy, za pośrednictwem poczty lub specjalnej strony internetowej. Świadczenie przysługiwać będzie rodzinom z więcej niż jednym dzieckiem lub – w przypadku niskich dochodów w rodzinie – z jednym dzieckiem.

CWIK/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net