Za około 3 miesiące I czytanie projektu Stop Aborcji. Dzierżawski: Jego odrzucenie lub przewlekanie będzie świadectwem obłudy (WIDEO)

– Ochrona życia najsłabszych jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, wynikającym z zasad moralnych i zapisów Konstytucji. Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt Stop aborcji. Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy – powiedział prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia i przewodniczący obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji” Mariusz Dzierżawski.

Dzisiaj, w rocznicę wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w kwestii niezgodności z konstytucją zapisu o możliwości zamordowania dziecka nienarodzonego z przyczyn eugenicznych Fundacja Pro – Prawo do Życia zorganizowała konferencję prasową. Odbyła się ona pod siedzibą TK.

– W zeszłym roku wydawało się, że mamy ogromne powody do radości. Dzieciom z podejrzeniem choroby i niepełnosprawności przyznano w końcu prawo do życia! Lekarze mieli przestać przymuszać matki do aborcji wyzwiskami i groźbami “pozostawienia samym sobie”. Na publikację wyroku czekaliśmy jednak aż trzy miesiące! W tym czasie w polskich szpitalach wciąż mordowane były nienarodzone dzieci – powiedziała jedna z obecnych pod trybunałem osób.

Katarzyna Uroda z Fundacji Pro – Prawo do życia zwróciła uwagę, że mimo wyroku TK, nienarodzone dzieci w Polsce nadal są mordowane. – Do pomocnictwa w 34 tysiącach aborcji od momentu ogłoszenia wyroku TK na wielkoformatowym bilbordzie przyznaje się tzw. Aborcja bez granic, czyli grupa przestępcza czerpiąca zyski z zabijania przez aborcję polskich dzieci – powiedziała Uroda.

Prezes Fundacji Mariusz Dzierżawski przypomniał, że w ciągu około trzech miesięcy w Sejmie powinno odbyć się I czytanie obywatelskiego projektu Stop Aborcji.

– Ochrona życia najsłabszych jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, wynikającym z zasad moralnych i zapisów Konstytucji. Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt Stop aborcji. Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy – powiedział Dzierżawski.

stronazycia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net