Zgwałcił dwie kobiety. Po aresztowaniu „zmienił płeć” i chce do żeńskiego więzienia. „Wymyślił to, by otrzymać łagodniejszy wyrok”

Adam Graham zgwałcił dwie kobiety. Po aresztowaniu rozpoczął proces „zmiany płci”. Obecnie szkockie prawo nakazuje nazywać go Isla Bryson. Za około miesiąc trafi najpewniej do żeńskiego więzienia. Jego żona stwierdziła, że wymyślił sobie zmiennopłciowość, by otrzymać łagodniejszy wyrok. Ponadto przebywając w więzieniu z kobietami może dopuścić się kolejnych gwałtów. To wszystko to efekt szkockiej ustawy uznającej „zmianę płci” na podstawie własnej deklaracji.

We wtorek sąd w Glasgow orzekł, że 31-letnia Isla Bryson jest winna dwóch gwałtów na kobietach. Dokonała ich jako mężczyzna Adam Graham w 2016 i 2019 roku.

Szkockie media przekazują, że obecnie Graham przebywa w kobiecym więzieniu w Stirling. Znajduje się jednak w indywidualnej celi.

Za około miesiąc zostanie ogłoszony wyrok. Najpewniej gwałciciel trafi do więzienia żeńskiego, gdzie będzie już przebywać z innymi zamkniętymi kobietami.

Sam gwałciciel przekonuje, że uważa, iż jest zmiennopłciowcem od 4-ego roku życia. Proces „zmiany płci’ zaczął dopiero w 2020 roku, czyli po tym, jak został aresztowany za gwałt.

Obecnie przyjmuje hormony. Sama operacja dopiero jest w planach.

Żona gwałciciela, Shonna Graham w rozmowie z „Daily Mail” zaprzecza jednak deklaracjom mężczyzny. Jak podkreśla, jej mąż nigdy nie wspominał, by czuł się kobietą. Zmiennopłciowość zaś jest dla niego jedynie sposobem otrzymania łagodniejszego wyroku i trafienia do kobiecego więzienia, gdzie warunki są lepsze.

Zwróciła również uwagę, że jej mąż może dopuścić się w żeńskim więzieniu kolejnych gwałtów, ponieważ – jak powiedziała Shonna – leży to w jego naturze. Pierwszego gwałtu miał się dopuścić krótko po ślubie.

– Sprawa ta jest teraz wskazywana jako przykład, do czego może prowadzić ustawa o uznaniu płci, którą pod koniec grudnia przyjął szkocki parlament, jeśli weszłaby ona w życie – podaje interia.pl.

Według ustawy, do prawnej zmiany płci nie będzie wymagane orzeczenie lekarskie, a jedynie własna deklaracja. Minimalny okres życia z dysforią płciową zostanie natomiast skrócony z dwóch lat do trzech miesięcy.

Podczas debaty nad projektem ustawy zgłoszono poprawkę zakazującą prawnej zmiany płci osobom skazanym za przestępstwa seksualne. Poprawkę jednak odrzucił Londyn. Przekonywano, że jest ona sprzeczna z brytyjską ustawą o równości. Prowadziłaby też do problemów w sytuacji, gdy ta sama osoba miałaby inną prawną płeć w Szkocji a inną w pozostałej części kraju.

– Dla wielu ludzi będzie to wyglądać tak, jakby ten skazany gwałciciel oszukał system, aby spróbować zdobyć współczucie i skończyć w więzieniu dla kobiet. I myślę, że wielu ludzi będzie tym zszokowanych. W prawach człowieka chodzi o to, że są one uniwersalne i dotyczą wszystkich. Dlatego bardzo się niepokoję bezpieczeństwem więźniarek, z którymi umieszczono skazanego gwałciciela – powiedziała Joanna Cherry ze Szkockiej Partii Narodowej (SNP) w rozmowie z Times Radio.

– Przypominam, jak wiele razy mówiono nam, że pomysł, iż drapieżni i agresywni mężczyźni mogą chcieć wykorzystać obecność luk w systemie i słabych zabezpieczeń, aby wejść do przestrzeni zarezerwowanych dla kobiet, jest niedorzeczny – skomentowała Reem Asalem, specjalna sprawozdawczyni ONZ ds. przemocy wobec kobiet i dziewcząt

interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net