25 września 2023
Rodzina

Zniszczono antyaborcyjny samochód zaparkowany pod siedzibą NIL

Zniszczono antyaborcyjny samochód, który Fundacja Pro-Prawo do Życia zaparkowała przed wejściem do siedziby Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie.

W aucie wybito przednią szybę i stłuczono reflektory, a cały pojazd wymalowano farbą. Auto zniszczono za pomocą cegły, którą sprawcy zostawili pod pojazdem. Samochód zaparkowany pod wejściem do Naczelnej Izby Lekarskiej zabudowany był transparentami ukazującymi ofiary aborcji oraz fragment z przysięgi Hipokratesa, będącej od wieków podstawą etyki lekarskiej, mówiący: „nie dam nigdy niewieście środka na poronienie”.

– Prawda o aborcji pokazywana przed biurem NIL najwyraźniej bardzo komuś przeszkadzała. Nie dziwimy się temu. Głównym zadaniem Naczelnej Izby Lekarskiej jest ustanawianie obowiązujących lekarzy zasad etyki zawodowej oraz dbanie o ich przestrzeganie. NIL nie wywiązuje się jednak z tego zadania. Nie możemy mówić o poszanowaniu etyki lekarskiej w sytuacji, gdy w kolejnych polskich szpitalach przeprowadzane są brutalne aborcje na dzieciach, a opisy procedur aborcyjnych, upubliczniane w mediach przez lekarzy aborcjonistów, przypominają praktyki rodem z obozów koncentracyjnych – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia.

– W kolejnych polskich szpitalach dokonywane są również aborcje eugeniczne na dzieciach podejrzanych o chorobę, w tym na dzieciach z podejrzeniem zespołu Downa. Jest to możliwe, gdyż aborcjonisci korzystają z luki w prawie nagłośnionej w ostatnim czasie przez byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Rząd wyraźnie opowiedział się za tym, aby rozszerzyć interpretację prawa i umożliwić dokonywanie aborcji na chorych dzieciach z formalnej przesłanki zagrożenia zdrowia psychicznego kobiet. Jako że każda ciąża może zagrażać bliżej niesprecyzowanemu i nieokreślonemu zdrowiu psychicznemu kobiety, de facto legalna jest obecnie w Polsce aborcja na życzenie na każdym etapie ciąży – mówi Mariusz Dzierżawski.

Fundacja Pro-Prawo do Życia odniosła się także do sprawy dymisji Adama Niedzielskiego oraz kwestii jego następcy, którą ma zostać poseł PiS Katarzyna Sójka.

– Sprawdziliśmy jak Sójka głosowała w Sejmie w sprawie aborcji. Za każdym razem sprzeciwiała się wprowadzeniu do polskiego prawa pełnej ochrony życia dla wszystkich dzieci. Sójka głosowała m.in. za odrzuceniem naszego projektu ustawy „Stop aborcji” w 2021 roku, którego celem było m.in. rozpoznanie w polskim prawie dziecka poczętego jako człowieka, ze wszystkimi przysługującymi mu prawami. Katarzyna Sójka głosowała także za odrzuceniem projektu ustawy, który zakładał wprowadzenie zakazu reklamowania aborcji w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że przyszła minister zdrowia nie zajmie się zabijaniem polskich dzieci, a dotychczasowa polityka rządu przyzwalająca na aborcje na życzenie w szpitalach i dystrybucję nielegalnych pigułek poronnych na gigantyczną skalę będzie kontynuowana – powiedział Mariusz Dzierżawski.

fot. Fundacja Pro – Prawo do Życia (edytowane)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja Pro - Prawo do Życia - stowarzyszenie prolife działające w Polsce od roku 2005, w roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jej założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Inicjator m.in. projektów obywatelskich ustaw Stop Aborcji oraz Stop Pedofilii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net