Chorwacja zamknęła przejście graniczne

Jak informuje dziennik.pl, Chorwacja zamknęła przejście Bajakovo-Batrovci dla samochodów ciężarowych. Leży ono na autostradzie łączącej Belgrad z Europą. Przeciw temu zarządzeniu protestuje Serbia.

Premier Serbii Alaksandar Vućić podczas popołudniowego nadzwyczajnego posiedzenia rządu i biura koordynującego służby specjalne zażądał, by Chorwacja w trybie natychmiastowym otworzyła przejście graniczne. Vućić uważa, że takie działania są poniżeniem dla Serbii, jej obywateli oraz szkodzi gospodarce państwa. Nazwał również postępowanie Chorwacji „skandalem niewiarygodnych rozmiarów” i zamierza mu przeciwdziałać.  Władze Chorwacji nie pozostały obojętne. – Serbii mogę powiedzieć jedno, by zniżyła ton. Ciszej trochę bracie. Ciszej. Wysyłaj trochę migrantów na Węgry, do Rumunii, trochę do Chorwacji. Jutro w Brukseli, a nie będzie tam Vucica i jego ekipy, będziemy rozmawiać, jak rozwiązać ten problem u źródła . A to są Grecja i Turcja – powiedział premier Chorwacji, Zoran Milanović.

Od środy na terenach chorwackich pojawiło się 25 tys. nielegalnych imigrantów. A tylko tej nocy z Serbii do Chorwacji dostało się ich 2,5 tys.

Joan

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.