Hiszpania: przejęto 20 tys. mundurów dla ISIS

W hiszpańskich portach w Walencji i Algeciras tamtejsza policja przejęła dostawę umundurowania i wyposażenia wojskowego dla islamistów. Miała ona trafić w ręce ISIS oraz powiązanego z nim Frontu al-Nusra.

foto: YouTube (Newsy World) "These 20K Uniforms Were Going To ISIS, But Spanish Police Found Them - Newsy"
foto: YouTube (Newsy World) „These 20K Uniforms Were Going To ISIS, But Spanish Police Found Them – Newsy”

Portal kresy.pl informuje, że hiszpańska policja przejęła blisko 20 tys. mundurów oraz innego wyposażenia wojskowego. O całej akcji poinformowały wczoraj władze w Madrycie. Dostawa ta miała trafić do islamistów. W dokumentach zaznaczono, iż w kontenerach transportowana jest „odzież używana”. „W te mundury można byłoby ubrać armię, która byłaby doskonale przygotowana do walk” – twierdzi MSW Hiszpanii. Całość ładunku ważyła 5 ton.

„Zneutralizowano bardzo aktywną i skuteczną siatkę biznesową, której głównym celem było zaopatrywanie, utrzymywanie i wzmacnianie struktur zbrojnych tzw. Państwa Islamskiego, poprzez stałe dostawy materiałów wojennych” – czytamy w oświadczeniu hiszpańskiego MSW.

Podczas tej szeroko zakrojonej akcji Hiszpanie zatrzymali również 7 osób z siatki terrorystycznej. Miały one udzielać finansowego i logistycznego wsparcia islamistom z Iraku i Syrii. Niezalezna.pl twierdzi, że wszystko odbywało się pod pozorem pomocy humanitarnej. Tą drogą dostarczano broń, pieniądze, sprzęt elektroniczny i do łączności oraz materiały służące do produkcji bomb na tereny objęte działaniami wojennymi.

Maj

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net